Українські дипломати провели успішну рятувальну операцію — вивезли із міста Сдерот українського хлопчика, який отримав поранення під час нападу терористів. Наразі дитина перебуває у безпечному місці. Також вдалося розшукати п'ятьох громадян, які вважалися зниклими на півдні Ізраїлю.
Про це у Facebook повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
"Водночас з'явилася інформація про можливу загибель інших двох українців поблизу Сектору Гази. Перевіряємо", — йдеться у дописі Ніколенка.
Ніколенко поінформував, що за минулі дні оперативний штаб МЗС України опрацював понад 200 звернень громадян.
"Фіксуємо масове скасування авіарейсів. Шукаємо рішення для допомоги нашим людям виїхати з країни", — повідомив речник МЗС України.
Також за його словами була отримана інформація про можливу загибель українця в Секторі Гази. Нарізі очікується офіційне підтвердження.
"Дипломатична установа в РамалліРамалла — палестинське місто у центральній частині Західного берега річки Йордан. З 1993 року виконує функцію адміністративної столиці частково визнаної Палестинської держави. підтримує постійний зв'язок з українською громадою. Опрацьовуємо потенційні евакуаційні маршрути", — написав Ніколенко.
Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль
Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.
Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.
Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.
8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.
Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт
В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.
15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.