Понад 4 тисячі сімей із Київщини отримали компенсацію за зруйноване житло за програмою єВідновлення

Понад 4 тисячі сімей із Київщини отримали компенсацію за зруйноване житло за програмою єВідновлення

На Київщині у межах першого етапу реалізації програми "єВідновлення" схвалено майже 4,2 тис. заявок громадян про виплату компенсації за житло, зруйноване через агресію Росії. На фінансування виплат передбачені понад 377 млн грн. Ще близько 2 тисяч заяв від мешканців — на стадії обробки.

Про це розповів голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Урядова програма "єВідновлення" стартувала на Київщині навесні цього року. Тоді почали приймати перші заявки від людей, чиє житло було пошкоджене під час повномасштабного російського вторгнення.

Гроші від держави спочатку були призначені на поточні і капітальні ремонти будівель, які зазнали руйнувань, але вціліли під час бойових дій.

Пізніше урядова програма започаткувала виплату компенсації за знищене житло. Це —безготівкові сертифікати на купівлю квартир чи будинків чи на зведення нового житла.

"По Київській області вже прийнято перші 14 позитивних рішень на суму понад 52 млн грн. Як тільки заявка подана, комісія органу місцевого самоврядування її опрацьовує та визначає суму компенсації", — сказав Руслан Кравченко.

За словами Руслана Кравченка, поки що механізм використання такого сертифіката доопрацьовують. "З листопада можна буде придбати нову квартиру чи будинок на вторинному ринку або ж вкласти інвестиції в будівництво", — уточнив голова КОВА.

Він додав, що у Київській області триває відбудова об'єктів, зруйнованих війною. На цей час у регіоні відновили повністю або частково зі збереженням життєдіяльності майже 13 тисяч об'єктів.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень.

У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

Уряд спрямував 4,4 млрд грн на реалізацію програми єВідновлення. На початок липня українці подали понад 22 тисячі заяв на компенсацію за пошкоджене житло. Лідерами є Харківщина, Київщина та Миколаївська область.

1 серпня у “Дії” стартував новий етап програми "єВідновлення". Відтепер українці можуть отримати компенсацію за зруйноване майно.

На початок