Карлсон, який живе на даху роти вогневої підтримки. Історія порятунку кошеняти бійцями 102 бригади Прикарпаття

Карлсон, який живе на даху роти вогневої підтримки. Історія порятунку кошеняти бійцями 102 бригади Прикарпаття

Карлсон, який живе на даху роти вогневої підтримки. Історія порятунку кошеняти бійцями 102 бригади Прикарпаття
Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Кошеня Карлсон живе на даху роти вогневої підтримки. Його прихистили бійці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ з Івано-Франківщини.

Історію порятунку тварини розповів на Facebook-сторінці бригади військовослужбовець роти вогневої підтримки 79 окремого батальйону, капітан Роман Михайлюк зі села Довпотів Калуського району.

"Карлсону лише кілька місяців, але він, як і мільйони українців та їхніх улюбленців, — жертва цієї підлої російської війни. Війна позбавила його дому, родини, котячого дитинства з турботливою мамою-кішкою, яка б ним опікувалася й оберігала, облизувала та годувала", — йдеться у дописі.

Зі слів Романа Михайлюка, напівмертве кошеня знайшов у розбитій хаті та приніс на командно-спостережний пункт роти головний сержант роти вогневої підтримки з позивним Романич. У бійців на той час була кішка, яка народила чотирьох кошенят. Карлсона долучили до нової "родини" і "поставили на забезпечення".

Капітан Роман Михайлюк розповів історію порятунку кошеняти бійцями 102 бригади Прикарпаття
Військовослужбовець роти вогневої підтримки 79 окремого батальйону, капітан Роман Михайлюк. Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

"Ще коли Карлсон оклигував в колі нової "родини", в його поведінці було помітно велику відмінність від решти безпечних та грайливих кошенят — він дуже боявся й уникав людей, майже не брав участі у спільних котячих забавах. Було очевидно, що він пережив глибокий стрес, був на грані життя і смерті й тільки інстинкт виживання тримав його в колі людей", — розповідає Роман Михайлюк.

Як тільки Карлсон відновився, він зник. Бійці подумали, що кошеня втекло від них. Але одного літнього ранку старший сержант з позивним Білий вийшов надвір, щоб погодувати чотирьох котів та вівчарку Монку.

"Щойно надворі зашаруділа плівка на сосисці, як вся наша зграя була тут. Біля ніг сержанта Білого стояв гучний "гавко-мявкіт", а після того, як сосиска була по-братерськи розділена згідно з ваговими категоріями, настала повна тиша. І тут нізвідки в повній тиші почулося тихе, невпевнене "м’яв", — пише Роман Михайлюк.

Білий оглянувся навколо, шукаючи, "хто сказав "м’яв". Десь "з неба" знову почулося невпевнене "м’яв". Боєць глянув угору і побачив на краю даху будинку Карлсона.

Кота Карлсона підгодовують бійці роти вогневої підтримки 102 бригади Прикарпаття
Кіт Карлсон живе на даху роти вогневої підтримки 102 бригади Прикарпаття. Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Білий пішов до хати, взяв ще одну сосиску і почав кликати Карлсона. Але кошеня стояло на краю даху і зрідка тихо м'явкало.

Коли інші бійці почули, що Карлсон повернувся, вийшли з хати, щоб на нього подивитися, і теж почали кликати кошеня. Але Карлсон "дивися на них розгубленими очима" і залишався стояти на даху.

З того часу минуло кілька місяців. Сержант на позивний Білий щодня зранку виходить годувати свій "звіринець" і поглядає на дах будинку, чи прийде Карлсон на обід.

"Але навіть якщо знайомої неповторної мордочки на краю даху немає, він кидає йому його долю сосиски й вірить, що колись Карлсон спуститься з даху, підійде до нього і звично по-котячому потреться об ногу", — завершує свою розповідь Роман Михайлюк.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок