Кропивницькі учні наярмаркували для ЗСУ майже 100 тисяч гривень

Кропивницькі учні наярмаркували для ЗСУ майже 100 тисяч гривень

Кропивницькі учні наярмаркували для ЗСУ майже 100 тисяч гривень
Учні кропивницького ліцею "Науковий" влаштували шкільний ярмарок. Фото: Наталії Чередніченко

Учні кропивницького ліцею "Науковий" зібрали майже 100 тисяч гривень під час шкільного ярмарку. Його влаштували до Дня захисників та захисниць України. Гроші вирішили передати тим, хто краще знає, що потрібно для військових.

Участь у благодійному ярмарку взяли 54 класи, батьки учнів та вчителі, розповіла Суспільному директорка ліцею Наталія Чередніченко.

"Асортимент був великий: смаколики, які виготовляли діти та їх батьки, компоти, печиво з побажаннями, сувеніри, обереги, листівки до свята. Дітям це дуже важливо, адже вони відчувають себе потрібними, знають, що кожен внесок важливий і кожен зробив щось важливе для перемоги".

Кропивницькі учні наярмаркували для ЗСУ майже 100 тисяч гривень
Благодійний ярмарок у ліцеї "Науковий". Фото: Наталії Чередніченко

Зібрані під час ярмарку 99 тисяч 50 гривень принесли в громадський простір "КропХаб", який з 2014 року допомагає військовим. Частину грошей використають на закупівлю човнів, які замовили бійці, частину – на тепловізор, розповіла керівниця громадської організації "Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького" Інеса Колпак. На тепловізор ще бракує 28 тисяч гривень. Говорить, такі вчинки дають наснагу працювати далі.

"Для нас це такі крила, ти не знаєш, як їм дякувати, у нас постійно в очах сльози. Коли діти приносять допомогу, ти розумієш, що заради них ми робимо все, і військові на фронті, і ми тут в тилу".

Такі ярмарки влаштовують не вперше і щоразу ініціюють щось нове, розповіла школярка Анастасія Колісник.

"Ми придумали і роздрукували QR-код, щоб навіть ті, в кого мало готівки, могли скидати гроші. Скидали навіть ті, хто нічого не купував, але хотіли нас підтримати".

Нині громадський простір збирає для військових ліки, матеріали для маскувальних сіток, пічки, павербанки. Це те, що не потребує великих сум, сказала Інеса Колпак. Також не відмовляться від смаколиків для бійців, щоб порадувати їх.

На початок