"Врожай перемоги": фермери Буковини можуть отримати консультації щодо розвитку бізнесу

"Врожай перемоги": фермери Буковини можуть отримати консультації щодо розвитку бізнесу

"Врожай перемоги": фермери Буковини можуть отримати консультації щодо розвитку бізнесу
Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях запрацював онлайн-центр "Врожай перемоги", де надають безплатні консультації про сільськогосподарське виробництво та вчать писати грантові заявки. Фермери можуть подати запит із питанням, яке їх цікавить, а експерти нададуть відповідь.

Про це Суспільному повідомила керівниця проєкту "Центр розвитку фермерства" Тетяна Лебухорська.

За її словами, ідея проєкту виникла через вплив війни на агробізнеси в Україні. Через мінування територій південних та східних областей змінився весь агроринок.

"У нас багато фермерів говорять про те, що законодавство нестабільне, непрогнозоване. Є величезні проблеми з кадровим потенціалом, бо багато мобілізованого населення", — каже Лебухорська.

Проєкт орієнтований на фермерські малі та мікробізнеси.

"У нас у фокусі рослинництво, але не зернове. Також у фокусі — перероблювання, тому що дуже важливо відходити від звичайного продажу сировини, а створювати додаткову вартість. Якщо говорити про грантові програми, то донори фінансують саме переробку", — розповідає Лебухорська.

Фермери можуть написати своє звернення на Facebook-сторінці проєкту "Врожай перемоги", або звернутися за номером: +380936635878.

Наразі центр працює дистанційно, бо не має фізичного простору. Керівниця проєкту каже, що він діятиме до кінця січня у восьми областях України. За словами заступниці начальника Чернівецької ОВА Альони Атаманюк, наразі в області є орієнтовно 900 фермерських господарств.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок