Котли на дровах, генератори й сонячні електростанції. Як у громаді на Кіровоградщині готуються до можливих блекаутів

Котли на дровах, генератори й сонячні електростанції. Як у громаді на Кіровоградщині готуються до можливих блекаутів

Котли на дровах, генератори й сонячні електростанції. Як у громаді на Кіровоградщині готуються до можливих блекаутів
На фото твердопаливний котел і сонячна електростанція Бобринецької лікарні. Фото: Суспільне Кропивницький

У Бобринецькій громаді Кіровоградської області готують твердопаливні котли, генератори й сонячні електростанції на випадок блекаутів та відключень електрики. Альтернативними джерелами енергії забезпечують комунальні підприємства.

Використовують гроші з міського бюджету, українських та міжнародних донорських організацій. Про це розповів заступник міського голови Євгеній Кулик.

"Ми зробили все максимально із можливостей міського бюджету та із залученням гуманітарних донорів, щоб наша громада пережила можливі блекаути".

Вартість генераторів і твердопаливних котлів, які купили для комунальних підприємств, склала два мільйони гривень. 750 тисяч гривень виділили з бюджету громади, решта це грантова допомога українських і міжнародних донорських організацій.

У лікарні встановили твердопаливний котел потужністю 500 кіловатів, розповів інженер Юрій Кошлецький.

Твердопаливний котел, який працює на дровах
Твердопаливний котел, який працює на дровах. Фото: Суспільне Кропивницький

500 тисяч гривень взяли з бюджету громади. Тепер лікарня незалежна від газу. Цей котел працює на дровах. Також у лікарні з минулих років є котельня, яка працює на пелетах.

"Ми будемо повністю незалежні й можемо опалювати що пелетами, що дровами. У нас на сьогодні є пелетна котельня, але були перебої з постачанням пелетів, тому було ухвалене рішення з придбання цього котла", розповів Юрій Кошлецький.
Котельня, яка працює на паливних гранулах — пелетах
Котельня, яка працює на паливних гранулах — пелетах. Фото: Суспільне Кропивницький

Сонячна електростанція забезпечить безперебійне постачання електроенергії, розповіла начальниця відділу економічного розвитку Марина Кочубей. Потужність електростанції 1100 кіловатів. Вартість 80 тисяч гривень.

Сонячна електростанція на лікарні
Сонячна електростанція на лікарні. Фото: Суспільне Кропивницький

Цей проєкт реалізувала громадська організація "Стратегія майбутнього" за підтримки програми розвитку ООН і фінансування урядів Південної Кореї та Німеччини.

"У разі повторення блекаутів цієї зими реабілітаційне відділення готове і буде функціонувати", сказала Марина Кочубей.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Кіровоградська область двічі пережила блекаути після обстрілів російською армією критичної інфраструктури. Це було у січні цього року і листопаді 2022 року. Тоді жителі області майже добу були без водо- і теплопостачання, електрики й зв’язку.

На початок