Допомога потерпілим внаслідок пориву нафтопроводу поблизу Стримби на Франківщині: що відомо

Допомога потерпілим внаслідок пориву нафтопроводу поблизу Стримби на Франківщині: що відомо

Матеріальна допомога потерпілим від пориву нафтопроводу у Стримбі
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Внаслідок пориву нафтопроводу у селі Стримба на Франківщині нафтогазовидобувна компанія "Надвірнанафтогаз" ПАТ "Укрнафта" спрямувала по 70 тис. грн матеріальної допомоги п'ятьом постраждалим.

Про це йшлося під час наради в очільниці обласної військової адміністрації, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

Також ПАТ "Укрнафта" оплатила медичні послуги травмованим на понад 100 тис. грн, каже голова Надвірнянської районної військової адміністрації Петро Хмельовський.

За його словами, на місці пориву тривають ремонтні роботи.

"Вони замінять повністю 70 м того трубопроводу, який прорвало. Там товщина труби — 168 мм, а стінки — 8 мм. Вони поміняли 168 мм на 12 мм, тобто товщина стінки буде більша. Ще проводитимуть дослідження питної води й робитимуть все, щоб ґрунт, де відбулася катастрофа, відповідав нормі", — говорить Петро Хмельовський.

Сім’ям травмованих внаслідок пориву з місцевого бюджету виділили по 50 тис. грн, розповів голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович.

З обласного бюджету спрямували по 20 тис. грн допомоги сім’ям двох хлопчиків, які отримали понад 80% опіків тіла. Про це Суспільному сказав директор департаменту соціальної політики обласної військової адміністрації Володимир Лемчак.

"Максимальна сума — 20 тис. грн на одну людину. Тому що це — допомога, а не компенсація, і інакше не назвеш, це — просто допомога. На інших постраждалих п'ятьох людей здали документи. Їх розглянуть на засіданні комісії. Допомогу нададуть", — каже Володимир Лемчак.

Що відомо про пожежу нафтопроводу поблизу села Стримба

30 вересня орієнтовно о 17:00 стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти вздовж потічка на площі 100 м². Опісля трапилася пожежа. Вогонь перекинувся на приватний будинок.

Внаслідок пожежі на нафтопроводі травмувалися дев'ятеро людей. Двоє дітей — у критичному стані з численними опіками тіла перебували в обласній дитячій клінічній лікарні. Також двох дорослих транспортували в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Один пацієнт залишався на лікуванні у Надвірнянській центральній районній лікарні. Ще чотирьом людям надали необхідну медичну допомогу на місці.

2 жовтня на лікування до клініки святого Луки у Львові транспортували 35-річного чоловіка, який отримав понад 44% опіків тіла. Того ж дня одного з хлопчиків, який отримав опіки внаслідок пориву нафтопроводу, привезли в опіковий центр Львова. Ще одного пацієнта з опіками після пориву нафтопроводу у Стримбі перевели з Надвірнянської центральної лікарні в Івано-Франківську обласну.

5 жовтня чотирьох пацієнтів, які отримали опіки внаслідок пориву нафтопроводу на Прикарпатті, евакуювали для подальшого лікування до Німеччини. Це — двоє дорослих і двоє дітей.

На 1 жовтня 2023 року концентрація нафтопродуктів у річці Стримба, що на Івано-Франківщині, через порив нафтопроводу у майже 26 разів перевищувала гігієнічні нормативи.

Станом на 2 жовтня спеціалісти Держпродспоживслужби у селі Стримба, за 500 м до пориву нафтопроводу, зафіксували збільшення сажі у 15 разів та майже удвічі — азоту діоксиду та оксиду вуглецю.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок