Дніпро, як і область у цілому, є одним із лідерів у впровадженні інклюзивної освіти в Україні

Дніпро, як і область у цілому, є одним із лідерів у впровадженні інклюзивної освіти в Україні

Дніпро, як і область у цілому, є одним із лідерів у впровадженні інклюзивної освіти в Україні Запорізька ОДА

Дніпро, як і область у цілому, є одним із лідерів у впровадженні інклюзивної освіти в Україні. Про це в ефірі "Українського радіо UA: Дніпро" у програмі "Тема дня" представниця департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Олешко.

За словами Оксани Олешко, чисельність дітей з особливостями розвитку у нашому місті стрімко зростає: минулого року їх налічувалось 404 і для них було відкрито 313 інклюзивних класів. Цього ж року, станом на 27 серпня, до департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради надійшло 260 клопотань з питань відкриття інклюзивних класів.

В закладах дошкільної освіти буде виховуватися 57 дітей з особливими освітніми потребами. Для інклюзивної освіти буде задіяно 87 шкіл. Інклюзивне навчання забезпечують асистенти вчителів, вихователів, практичні психологи, логопеди, дефектологи. Для кожної дитини складено індивідуальну програму розвитку, проводяться корекційно-розвиткові заняття. Адже доля дітей з особливими потребами залежить від правильного педагогічного та психофізичного супроводу.

«Відповідно до Закону України «Про Освіту» батьки мають право обирати будь який заклад освіти для своєї дитини: заклад загальної середньої освіти, спеціальну школу або реабілітаційний центр. Статтею 9 закону України "Про повну загальну середню освіту" визначено право — першочергове зарахування дитини до закладу освіти — дитини з особливими освітніми потребами, якщо вона проживає на території обслуговування комунального закладу освіти” — зазначила Оксана Олешко.

Для визначення особливих освітніх потреб дитини, батькам необхідно звернутися до інклюзивно-ресурсних центрів у Дніпрі, де фахівці проведуть комплексну оцінку розвитку дитини.

"Така оцінка проводиться за п’ятьма напрямами для визначення: чи є у дитини особливі освітні потреби (фізичний розвиток дитини, мовленнєвий, когнітивний, емоційно-вольовий, та напрямок навчальної діяльності) чи потребує вона супроводу з боку асистента вчителя чи вихователя і які саме спеціальні заняття необхідні для неї. Ефективний розвиток інклюзивної освіти залежить від дієвих та професійних кроків з боку фахівців усіх рівнів і, у першу чергу, корекційних педагогів", – повідомила Оксана Олешко.

Читайте також

У Кривому Розі впроваджується пілотний проєкт допомоги дитині з порушеннями розвитку

У Дніпрі для соцпрацівників розробили нову уніформу

Позмінне навчання, маски на перервах та дистанція

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди