Повністю зібрали ранні зернові: на Черкащині триває збір урожаю

Повністю зібрали ранні зернові: на Черкащині триває збір урожаю

Повністю зібрали ранні зернові: на Черкащині триває збір урожаю
Суспільне Черкаси

На Черкащині тривають жнива. Аграрії області зібрали зернових та зернобобових культур на площі 281,5 тисячі гектарів (44,1% до плану). Повністю зібрали ранні зернові.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОВА.

За інформацією департаменту, валовий збір складає 1 мільйон 570 тисяч тонн із середньою урожайністю 55,8 центнера з гектара. Для порівняння, у 2022 році станом на початок жовтня урожайність складала 47,9 центнера з гектара.

"Повністю завершили збір ранньої групи зернових культур. Наближається до завершення збір круп’яних. Просо обмолотили на площі 2,7 тисячі гектара, що становить 91,3 відсотка до прогнозу. Намолочено 10,6 тисячі тонн, при урожайності 38,5 центнерів з гектара", — йдеться у повідомленні.

Гречку зібрали з площі 3,7 тисячі гектарів (98,2%). Намолот складає 5,6 тисячі тонн, урожайність 15,1 центнера з гектара.

"Також у господарствах області триває обмолот технічних олійних культур та розпочався збір кукурудзи і цукрових буряків", — додали в департаменті.

Разом зі збором цьогорічного врожаю аграрії Черкащини продовжують посівну кампанію озимих зернових культур під урожай 2024 року, зокрема, озимої пшениці, озимого ячменю та 1,5 озимого жита.

Крім того, посіяли озимого ріпаку на площі 49,2 тисячі гектарів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок