Київрада звернулась до Президента з проханням присвоїти 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил назву "Привид Києва"

Київрада звернулась до Президента з проханням присвоїти 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил назву "Привид Києва"

40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил хочуть присвоїти звання "Привид Києва"
Військовий льотчик, полковник Олександр Блискун виступає на засіданні Київради 5 жовтня 2023 року. Фото: скріншот із засідання Київради

Київська міська рада звернулась до Президента України та Міністра оборони України з проханням присвоїти 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України почесну назву "Привид Києва".

Таке звернення сьогодні, 5 жовтня, підтримали на пленарному засіданні Київради 74 депутати.

Перед голосування у залі Київради від імені 40 бригаді тактичної авіації Повітряних Сил виступив військовий льотчик, полковник Олександр Блискун. Він закликав столичних депутатів підтримати ініціативу 40-ої бригади.

За його словами, саме на професіоналізмі льотчика з 40-ої бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України В'ячеслава Єрка і було створено образ "Привида Києва".

"Ім'я "Привид Києва" наводить жах на ворога і заспокоює серця українців. Для когось — це вже легенда, а от для Надії та Вікторії Єрко — це батько, який вже більше ніколи не обійме. В'ячеслав Єрко — Герой України, командир ескадрильї 40-ої бригади тактичної авіації. 24 лютого ціною власного життя виконав три успішних вильоти, зупинив ворога, відбив повітряний напад на Київ і в четвертому бойовому польоті, після збиття двох гелікоптерів і одного штурмовика, загинув від ворожої ракети", — наголосив Олександр Блискун.

Військовий льотчик також зазначив, що 40-ва бригада тактичної авіації має п'ять Героїв України. На жаль, чотири з них — посмертно.

"Ці льотчики ціною власного життя відбивали російську навалу, а їх побратими продовжують боротися в небі України й боронити небо Київщини й повітряні кордони нашої держави. Тому прошу депутатів Київської міської ради підтримати звернення до президента України щодо присвоєння почесного звання "Привид Києва" 40-ій бригаді тактичної авіації", — сказав полковник Олександр Блискун.

Що відомо про "Привида Києва"

Після повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави українці почали поширювати у соцмережах інформацію про героїзм наших бойових льотчиків. Так з'явилася легенда про "Привида Києва" — пілота літака Міг-29, який за перші 30 годин російського вторгнення нібито здобув 6 повітряних перемог у небі над столицею.

Наприкінці квітня 2022 року у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ спростували легенду про "Привида Києва". Там зазначили, що це — збірний образ пілотів 40 бригади тактичної авіації Повітряних Сил.

У серпні цього року військового льотчика Михайла Матюшенка, який очолював "Привидів Києва" нагородили званням Героя України посмертно. Він здійснював бойові вильоти у складі 40-ї бригади тактичної авіації, яка базувалася у Василькові на Київщині.

На початок