Обвал конструкцій Дегтярівського мосту: правоохоронці проводять обшуки у столичних посадовців та у підрядників

Обвал конструкцій Дегтярівського мосту: правоохоронці проводять обшуки у столичних посадовців та у підрядників

Обшуки до посадовців та підрядників, які проводять реконструкцію Дегтярівського мосту
Обшуки у посадовців та підрядників через обвал Дегтярівського мосту. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

5 жовтня 2023 року правоохоронці прийшли з обшуками в Департамент КМДА, комунальне підприємство "Київавтодор" та до підрядників, які проводять реконструкцію Дегтярівського мосту. Труси відбуваються у межах кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення бюджетних коштів під час реконструкції шляхопроводу по вул. Дегтярівській та вул. Довженка.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

"У межах провадження, 05.10.2023, на підставі ухвал суду проводяться одночасні обшуки за 8 адресами, а саме, за місцем розташування Департаменту, комунальної корпорації та підрядних організацій", — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі нагадали, що 30 вересня на об’єкті будівництва шляхопроводу по вул. Дегтярівській та вул. Довженка стався обвал мостових балок та їх падіння на проїжджу частину.

За фактом обвалу конструкцій розпочато кримінальне провадження за ст. 272 КК України.

Що відомо про обвал на Дегтярівському шляхопроводі

Через обвал на Дегтярівському шляхопроводі столична прокуратура розпочала досудове розслідування. Провадження відкрили за фактом порушення правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою на об'єкті будівництва шляхопроводу у Шевченківському районі столиці, що спричинило тяжкі наслідки(ч. 2 ст. 272 КК України).

30 вересня під час ремонтних робіт впали кілька прольотів Дегтярівського мосту, що на вулиці Олександра Довженка (Шулявка). Жертв та постраждалих внаслідок інциденту немає, повідомили у КМДА.

Незалежний інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин у коментарі Суспільному зазначив, що причини обвалу балок під час монтажу повинні визначити експерти. Він повідомив, що для будівництва були використані експериментальні балки. Подібні елементи в Україні також використовувалися під час зведення мосту у Бородянці Київської області. Але виробник був інший.

Компанія-підрядник "Ростдорстрой" (RDS), яка займається реконструкцією Дегтярівського шляхопроводу у Києві, фігурує у кримінальних справах. Окрім того, серед бенефіціарів компанії — мер Одеси Геннадій Труханов, який є фігурантом у справі щодо заводу "Краян". Такі дані наводить аналітична система для аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань Youcontrol.

У КМДА наголосили, що компанія "RDS" стала переможцем відкритих торгів через систему Prozorro, запропонувавши найменшу вартість та відповідну кваліфікацію.

На початок