Лідерка серед областей України. На Миколаївщині у чотири рази зросла кількість дітей, хворих на COVID-19

Лідерка серед областей України. На Миколаївщині у чотири рази зросла кількість дітей, хворих на COVID-19

На Миколаївщині станом на 5 жовтня у чотири рази збільшилась кількість випадків COVID-19 серед дітей. Регіон очолює трійку лідерів серед областей України, де найбільше хворих віком до 17 років.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За словами Ігоря Кузіна, протягом тижня (з другого жовтня станом на п'яте жовтня — ред.) в Україні захворіло понад чотири тисячі людей. Серед хворих 302 дитини.

"Серед негативних тенденцій, які ми зараз спостерігаємо, то частіше хворіють діти до 17 років. Так, якщо подивитися, саме в розрізі областей, то в нас є такі області лідерки, як Миколаївська область, де зростання хворих в чотири рази, Винницька — у три рази та Харківська — майже у два з половиною рази. У цифрах — це 302 дитини за останній тиждень", — каже головний державний санітарний лікар.

Кузін зазначає, що також зростає смертність через ускладнення перебігу коронавірусу.

"Якщо за літній період ми реєстрували лише поодинокі випадки, то за останній тиждень летальність зросла майже у 2,5 раза. Це невеликі цифри в абсолютній кількості. За останній тиждень у нас зареєстровано дев'ять смертей, і це серед людей віком 65 і старших", — говорить Кузін.

Головний санітарний лікар додає, станом на жовтень 2023 року продовжує поширюватися штам коронавірусу "Омікрон".

"На території Європи та України циркулює одночасно 15-16 різних типів цього штаму. Це відносно легкий перебіг у вакцинованих осіб. Для груп ризику рекомендація — вакцинуватися, та при прояві симптомів людина має якнайшвидше звернутися до свого лікаря", — розповідає Ігор Кузін.

Що відомо про коронавірус

  • У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах.
  • За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.
  • Офіційно пандемія Коронавірусу завершилася 5 травня 2023 року.
  • Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має стати сезонним захворюванням" та циркулюватиме як звичайний грип.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок