Перевіряють генератори і спецтехніку: Черкащина готується до опалювального сезону

Перевіряють генератори і спецтехніку: Черкащина готується до опалювального сезону

Перевіряють генератори і спецтехніку: Черкащина готується до опалювального сезону
Суспільне Черкаси

На Черкащині майже звершилася підготовка до опалювального сезону. На випадок блекауту готують генератори, а на випадок відсутності газу альтернативні джерела опалення.

Наразі підготовка триває, зокрема, ще є потреба у генераторах, розповів під час конгресу місцевих та регіональних рад заступник начальника Черкаської ОВА Антон Царюк, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова.

Погодні умови ще дають можливість доопрацювати певні моменти, зазначив посадовець.

"У міжопалювальний період тривали підготовчі заходи на 16 підприємствах теплоенергетики та 38 підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Було підготовлено 131 котельню централізованого опалення та 1 135 котелень соціальної сфери, а також індивідуальні теплові пункти. Підготували до зими 4 101 багатоквартирний житловий будинок та 1 519 об'єктів бюджетної та соціальної сфери — це заклади охорони здоров'я, культури, освіти та соцзахисту", — деталізував він.

Готують генератори та спецтехніку: Черкащина готується до опалювального сезону
Суспільне Черкаси

Також, додав він, підготували 314 спецмашин та заготовили протиожеледну суміш.

"З урахуванням ризиків, які виникають під час війни, значну увагу приділяли захисту об'єктів критичної інфраструктури, забезпеченню резервним паливом та джерелами енергопостачання, а також підготовці техніки, яку залучають до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. При цьому врахували досвід торішніх блекаутів та відключень електроенергії. За допомогою міжнародних донорів, місцевих громад та Міністерства розвитку громад підприємства тепло- та водопостачання, а також об'єкти соціальної сфери отримали генератори різної потужності", — розповів Антон Царюк.

При цьому він додав, що потреба в генераторах ще є.

"Щодо підприємств теплоенергетики, то є розроблені плани дій. Наприклад, в обласному центрі в разі виникнення аварійної ситуації передбачене перемикання на інше теплопостачальне підприємство. У галузі енергетики досягнули певних домовленостей із «Укренерго». Продовжуємо також роботу з забезпечення котелень, які працюють на альтернативному паливі, на випадок виникнення перебоїв із постачанням природного газу. По підприємствах теплоенергетики та соціальної сфери встановили 16 твердопаливних котів", — розповів посадовець.

Начальник ОВА Ігор Табурець зазначив, що Черкащина готується до різних сценаріїв:

"Ми знаємо на що здатна Росія і як вона може діяти. Очікуємо досить великі намагання «похитнути» нашу стійкість точки зору енергетики, водопостачання, водовідведення тощо. Тому потрібно аналізувати всі моменти і готуватися. Сподіваємося, що до цієї роботи долучиться і бізнес, який наразі теж готує свої підприємства до зими".

Також він звернув увагу представників громад на необхідності облаштування належним чином "Пунктів незламності":

"Ці пункти мають бути готові до повноцінної роботи в будь-який момент. Якщо нині люди туди не йдуть, треба тримати їх у такому стані, щоб потім не робити все в останній момент".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок