"Сподіваємось, стане легше". Сили оборони на Лимано-Куп’янському напрямку вивели з ладу радіолокаційну станцію "Зоопарк"

"Сподіваємось, стане легше". Сили оборони на Лимано-Куп’янському напрямку вивели з ладу радіолокаційну станцію "Зоопарк"

Український військовий, фото Генштабу ЗСУ
Український військовий. Ілюстративна світлина. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Лимано-Куп’янський напрямок залишається більш динамічним та інтенсивним по кількості атак російської армії порівняно із Бахмутським. Водночас Сили оборони України минулої доби уразили тут дві станції — радіолокаційну "Зоопарк" та радіоелектронну "Борисоглєбськ", що має послабити можливість російських військових уражати позиції української армії, розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш.

"Найбільш динамічний — це Лимано-Куп’янський напрямок, тут на тяжча ситуація. Інтенсивність штурмових дій тут підвищилась. За минулу добу зафіксовано вісім бойових зіткнень. Противник зараз обрав нову точку Макіївка і спрямовує основні зусилля на цей напрямок. І всі вісім бойових зіткнень відбулись там", — повідомив в ефірі телемарафону "Єдині новини" Ілля Євлаш.

Сили РФ продовжують активно використовувати на Лимано-Куп’янському авіацію: це і гелікоптери К-52, і літами: штурмовики Су-35, які заходять парами та можуть стріляти як і по повітряних, так і по наземних цілях, і Су-25, і Мі-8, які інколи також працюють парами, додав Євлаш.

Водночас Сили оборони, за оцінкою Євлаша, вдало відбивають атаки, уражають танки, броньовану техніку, склади. Зокрема знищили:

 • 13 одиниць військової техніки, серед яких два танки Т-72, бронетранспортери, бойові машини піхоти,
 • вбили або поранили 122 військових армії РФ.

Знищення РЕБ "Борисоглєбськ" та пошкодження РЛС "Зоопарк"

Крім того, серед цілей, які уразили Сили оборони минулої доби, були станція радіоелектронної боротьби "Борисоглєбськ" та радіолокаційна станція "Зоопарк", яку вдалось пошкодити.

"Ця радіолокаційна станція, яка дуже надокучає військам. Це дуже жирна ціль. Вона була пошкоджена. Вона засікала нашу артилерію на досить великій дистанції. Це суттєве послаблення. Вони дуже дорогі ці станції, і от нам вдалося вполювати її на цьому напрямку. Сподіваємось, стане трошечки легше, адже поки вони приведуть її до ладу, мине час".

Сили російської армії на Бахмутському напрямку у порівнянні із Лимано-Куп'янським

"Я би визначив Лимано-Куп’янський більш динамічним. Там і сил набагато більше", — зауважив Ілля Євлаш, порівнюючи цей напрямок із Бахмутським. Він навів дані про російські війська на цьому напрямку, про які відомо Генштабу.

Так на Бахмутському напрямку командування армії РФ, за його даними, зосередило приблизно:

 • 51 тис. військових,
 • 211 танків,
 • 1 тис. різних броньованих машин,
 • 110 артилерійських систем,
 • 100 реактивних систем залпового вогню.

Так на Лимано-Куп’янському напрямку командування армії РФ, за його даними, зосередило:

 • 110 тис. військових,
 • понад 1 тис. танків,
 • майже 2 тис. різних броньованих машин,
 • понад 700 артилерійських систем,
 • майже 500 реактивних систем залпового вогню.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок