Київщина отримає вікна ще на 1 млн дол. для заміни в будинках, пошкоджених через агресію РФ

Київщина отримає вікна ще на 1 млн дол. для заміни в будинках, пошкоджених через агресію РФ

Київщина отримає від благодійної організації Global Empowerment Mission (GEM) ще 1 млн доларів на заміну вікон у будівлях, пошкоджених унаслідок російського вторгнення. За кошти меценатів, які були виділені раніше, в області замінили майже 7 тис. віконних конструкцій у житлових будинках та на об’єктах соціальної сфери.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, додаткову допомогу на відбудову зруйнованих війною об'єктів пообіцяв засновник некомерційної організації GEM Майкл Каппоні.

Київщина отримає вікна ще на 1 млн дол. для заміни в будинках, пошкоджених через агресію РФ
Засновник фонду GEM Майкл Каппоні (зліва) і начальник Київської ОВА Руслан Кравченко. Фото: КОВА

За даними КОВА, при відновленні житла на Київщині вже замінили вікна на загальну суму 1 млн 360 тис. доларів. Найбільше об'єктів, де встановили нові рами, було в Ірпені — майже 2, 3 тис. конструкцій.

Крім того, були вікна в будівлях у Гостомелі, Софіївській Борщагівці, в населених пунктах Вишгородського району. "Це приватні та багатоквартирні будинки, школи, садки, амбулаторії – будівлі, які найбільше постраждали внаслідок військової агресії росіян", —зауважив Руслан Кравченко.

Крім того, за його словами, GEM допомагає відновити віконні рами у будівлях, що зазнають руйнувань через повітряні атаки РФ, що тривають і нині.

Що відомо про відбудову Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

У травні 2023 року стало відомо, що благодійні організації Global Empowerment Mission (GEM) і Фонд Говарда Баффетта профінансують ремонти будівель на Київщині, пошкоджених унаслідок вторгнення РФ. Спонсори заявили про готовність виділити 1 млн дол. на заміну вікон.

У червні масштабний проєкт із заміни вікон стартував в Ірпені. Йшлося про майже 300 приватних домівок та 141 багатоповерхівку.

На початку вересня у Київській ОВА відзвітували, що в регіоні за сприяння міжнародних партнерів замінили майже чотири тисячі вікон, які були пошкоджені під час бойових дій.

На початок