Тальнівська міськрада на Черкащині придбала для фельдшерки села Гордашівка новий електроскутер, аби їй було легше добиратися до пацієнтів. Медикиня упродовж місяця тестує новий транспорт.
Обслуговує 1 200 людей у двох селах, тож такий транспорт доречний, розповіла вона Суспільному.
Фельдшерка Світлана Остроушко перед виїздом на виклик бере з собою медичну сумку, ліки та тонометр. Під будівлею стоїть її електроскутер.
"Щойно до мене подзвонила жіночка, просить, щоб я приїхала, бо в неї піднявся тиск. Скутер дуже практичний не треба нічого знати. Ключа повернув і поїхав".

Електроскутером долає будь-які перешкоди: добирається до пацієнтів бруківкою, асфальтом та бездоріжжям:
"За дорогою слідкую, бо камінчики попадають треба обережно. Людей я вже знаю, то розрізняю, куди треба швидше. А куди — помаліше".

На лавці на пані Світлану чекають пацієнти. Втомлені роботою на городах, тому здоров’я інколи дає збій, розповіли пенсіонерки Валентина та Віра. Обом — за 75 років. Місцева лікарка — їхня постійна гостя.
"Дає рекомендації: по сонцю не ходити, буряки не копати, в холодку лежати. Ми для неї вже як свої. 15 хвилин — і на місці. Добре, що їй цього дали цього «жужика», вжух — і тут".

Світлана раніше 12 кілометрів добиралась до пацієнтів пішки із сусіднього села:
"Мені треба було добратись із Веселого Кута до траси, а потім пішки іти. Шкільний автобус, буває, підвозив, а деколи чоловік забирав, коли не був на роботі. Дуже рада, що дали цей транспорт. Я тепер і на виклик можу добратися, і з дому приїхати. Таки ж зими тільки три місяці, а у всі інші місяці можна їздити".
На дорозі Світлана Остроушко почувається впевнено:
"Я стараюсь не спішити, праву сторону взяла і поїхала. Де ямка, він трусить. Я помаленьку, щоб на пісок не потрапити".

Обслуговує свого "залізного коня" жінка самостійно. Заряду акумулятора вистачає на 30 кілометрів.
"Вистачить проїхати з дому і додому, і ще й на виклики".

Ініціювали придбання такого транспорту самі ж медики, розповів директор центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко. Його обрали, адже він сучасний, екологічний та економний:
"Світ не стоїть на місці. Люди думають про майбутнє, дбайливо ставляться до довкілля. А ще ми хочемо поліпшити обслуговування населення у відділених селах".

Загалом купили два електроскутери. Витратили на це 49 тисяч гривень. Гроші дала міськрада. У планах придбати такий транспорт для усіх п'яти фельдшерсько-акушерських пунктів Тальнівщини.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України