Словаччина виступила проти надання нового пакета військової допомоги Україні

Словаччина виступила проти надання нового пакета військової допомоги Україні

ЗМІ
Зузана Чапутова
Президенти України, Чехії та Словаччини Володимир Зеленський, Петр Павел і Зузана Чапутова 28 квітня 2023 року у Києві. Фото: ОПУ

Президентка Словаччини Зузана Чапутова виступила проти надання нового пакета військової допомоги Україні через результати парламентських виборів у країні, де перемогла проросійська партія.

Про це пише словацький портал Dennik N.

Як зазначає видання, словацьке Міноборони розглядає можливість надання Україні чергового пакета військової допомоги. Київ міг би отримати її під час головування уряду Людовіта Одора, але президентка Чапутова, яка несе політичну відповідальність за Кабмін Словаччини, виступила проти.

У коментарі Dennik N речник президентки Мартін Стрижинець пояснив, що вона таким чином "поважає результати демократичних виборів", переможець яких Smer обіцяв виборцям "жодної кулі для України".

Президентка Словаччини вважає, що ігнорування цієї позиції Smer-SD та "деяких інших" партій "створило б прикрий прецедент на майбутнє".

Що відомо про вибори у Словаччині

Колишній прем’єр-міністр Словаччини і лідер партії "Smer" Роберт Фіцо переміг у дострокових парламентських виборах. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія "Smer" набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

Експерти та політики описують виборчу кампанію в країні як дуже поляризовану та позначену потоком дезінформації в Інтернеті. Результати показують, що "Прогресивна Словаччина" особливо добре показала себе в Братиславі. Але цього було недостатньо, щоб отримати більшість голосів на національному рівні.

На початок