Херсонська вчителька Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторів

Херсонська вчителька Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторів

Херсонська вчителька Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторів Фото: Вікторія Концева

Херсонська вчителька зарубіжної літератури Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторів за версією національного конкурсу Teacher Innovation cup. З нею спілкувалась кореспондентка Суспільного.

Вікторія Концева працює у першій херсонській гімназії. Викладає 8 років, з них три є акторкою херсонського плейбек-театру "Сан сіті". Це театр імпровізації: актори чують історію людини, а потім показують її без підготовки, - розказала вона. Плейбек на уроці триває 3 хвилини.

Херсонська вчителька Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторівФото: Вікторія Концева

"Я вирішила використовувати елементи плейбек-театру на уроках літератури. Наприклад, Кафка "Перевтілення". Ми прочитали твір. Давайте спробуємо без підготовки створити імпровізацію: монологи усіх героїв. Щоб теоретично могла б сказати мама, головна героїня. Що б сказав сам головний герой, щоб сказала атмосфера, світ, його робота. У нас немає поняття, що може говорити сам герой. Це може бути простір, який сказав. Це може бути осінній туманний ранок, який заговорив з глядачами", - розказує Вікторія Концева.

Діти забувають про мобільні телефони в очікуванні несподіваного і вишиковуються в чергу, щоб взяти участь у перформансі:

"Що цікаво, у мене музичні інструменти, якими можна грати без підготовки. Це калимба, кратуїє, дощовиця,- діти залюбки беруть ці музичні інструменти. Їхнє завдання: без підготовки дати музичний супровід імпровізації, яку показують".

Херсонська вчителька Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторівФото: Вікторія Концева

На таких заняттях діти вчаться відчувати, а не засуджувати героїв творів, - розказує Вікторія. Завдяки цьому учні стають ближчими один до одного, стають творцями сучасного мистецтва. Використовує вчителька на уроках і метод живої скульптури. Одна "скульптура" триває 30-40 секунд.

"Є твір "Синдбад мореплавець". Є 4 актори, які на сцені. І кожен буде показувати свій елемент: хтось покаже хвилі рукою, хтось дасть звуковий супровід і скаже голосом Синдбада і скаже: я впевнено пливу вперед".

Плейбек метод використовує не на всіх уроках, – розповідає Вікторія. Діти пишуть контрольні роботи, отримують знання за встановленою програмою:

"З літератури двієчників в мене немає. Фактично немає правильних і неправильних відповідей. Є їхня думка. Діти сьогодні можуть її висловлювати".

Херсонська вчителька Вікторія Концева увійшла у топ-51 вчителів-інноваторівФото: Вікторія Концева

Готуючись до уроків, Вікторія читає на ніч книжки своїй доньці. Вдома великої бібліотеки не має:

"Складно пережити, коли книжка стоїть на полиці. І я маю таку свою філософію: давати усім читати свої книжки. Я багато віддаю їх до бібліотек. Хай краще ними хтось користуватиметься. Ніж вона стоятиме роками".

Заявку на конкурс подала в останній день, - розповіла Вікторія Концева. Вона підготувала відео-кейс, в якому презентувала свій проєкт . Захист робіт проходив дистанційно. Фінал Teacher Innovation cup відбудеться 19 вересня в он-лайн режимі.

Оксана Хлєбус, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди