У КМДА пояснили, чому у громадському транспорті при сплаті за проїзд банківською карткою кошти списуватимуть не одразу

У КМДА пояснили, чому у громадському транспорті при сплаті за проїзд банківською карткою кошти списуватимуть не одразу

Відсьогодні, 4 жовтня, діють нововведення в оплаті проїзду в громадському транспорті за допомогою банківських карток. Кошти з картки тепер не списуються за кожну поїздку окремо — в один платіж об'єднуються одразу дві, які пасажир здійснить упродовж дня. Якщо пасажир здійснив лише одну поїздку за день — кошти за цю поїздку спишуться ввечері, після 21:00. Якщо друга поїздка відбувається після 22:00, система протягом наступного дня буде чекати на ще одну поїздку, щоб списати кошти за дві одразу. І якщо не дочекається — спише гроші знову після 21:00. При цьому правила і можливості оплати проїзду у громадському транспорті столиці не змінюються.

Про це повідомили у пресслужбі Київської міської державної адміністрації із посиланням на Департамент інформаційно-комунікаційних технологій.

Зазначається, що змінюється лише час списання коштів з банківської картки за проїзд, а саме — після кожної другої поїздки. Це не зміна способів оплати, не підвищення вартості проїзду і з пасажирів не будуть списувати коштів вдвічі більше за нездійснені поїздки.

"З кожної транзакції, при сплаті банківською карткою, береться фіксована комісія. Якщо ж кошти знімаються за 2 поїздки одразу (після другої), це оптимізує оплати за ці транзакції",— йдеться у повідомленні.

Оплата діятиме так:

  • перша поїздка — система не знімає кошти.
  • друга поїздка — система знімає гроші за першу і другу.
  • третя поїздка — система не знімає кошти.
  • четверта — система знімає гроші за третю і четверту тощо.

Як засвідчити контролеру те, що проїзд оплачений

  • якщо проїзд сплачений пластиковою банківською карткою, потрібно назвати 4 останні цифри номера картки
  • якщо проїзд сплачений через Apple або Google Pay, потрібно назвати 4 останні цифри віртуального рахунку у Wallet. Або можна піднести банківську картку чи смартфон, із якого оплатили проїзд до валідатора
  • Якщо проїзд сплачено QR-квитком або пластиковою транспортною картою, контролер просканує їх своїм зчитувальним пристроєм.

"Повідомлення про списання грошей завжди надходило з певною затримкою і не є обов'язковим доказом для контролера. Усі контролери попереджені про зміни часу списання. Якщо контролер вимагає банківську виписку або смс про списання, необхідно звертатися зі скаргою на гарячу лінію "Київпастрансу": 0-800-504-411", — пояснюють у Департаменті.

У КМДА поінформували, що зміни поки що торкнуться лише одного турнікета на станції метро "Площа Українських Героїв". Наразі більшість турнікетів на інших станціях будуть списувати кошти після кожної поїздки, як і раніше.

Також в метро, як і раніше, можна сплати банківською карткою одразу за кількох людей. Така можливість була реалізована з початку впровадження оплати банківською карткою за проїзд. В автобусах і тролейбусах оплатити кілька поїздок за кількох людей можна лише з транспортної карти або ж придбавши ще один QR-квиток.

Якщо на банківській картці відсутні гроші під час першої валідації, то в такому випадку баланс на картці піде в мінус. Система спише кошти, як тільки гроші з'являться на картці, підсумували у КМДА.

Що відомо про безготівкову оплату проїзду в Києві

У Києві з 26 жовтня 2022 року оплата за проїзд банківською карткою працює на всіх видах і маршрутах комунального громадського транспорту.

Тогоріч влада столиці підтримала пропозицію киян запровадити оплату за проїзд банківсткою карткою в усіх видах громадського транспорту. Відповідна петиція зібрала необхідну кількість голосів, її розглянув міський голова Віталій Кличко.

У вересні 2022 року у Києві почали тестування безконтактної системи оплати перевезень. 15 жовтня сервіс спочатку запровадили на деяких маршрутах автобусів "Київпастрансу".

На початку 2023 року на 17 станціях київської кільцевої електрички запустили у тестовому режимі оплату проїзду міською транспортною карткою, банківською карткою та пристроями з NFC.

Із червня 2023 року у розділі "Транспортна карта" в застосунку "Київ Цифровий" можна додати не лише пластикову карту, а ще й цифрову.

У Києві можна сплатити штраф за безквитковий проїзд в громадському транспорті через QR-код та реквізити.

На початок