"Вимагав 70 тисяч доларів". СБУ затримала посадовця ДСНС на хабарі

"Вимагав 70 тисяч доларів". СБУ затримала посадовця ДСНС на хабарі

"Вимагав 70 тисяч доларів". СБУ затримала посадовця ДСНС на хабарі
СБУ

Служба безпеки України затримала у Києві посадовця департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби з надзвичайних ситуацій, який із двома посередниками отримав 70 тисяч доларів за видачу дозвільної документації.

"Оперативники спецслужби задокументували, що чиновник вимагав гроші від представника великого підприємства за сприяння у видачі експертного висновку протипожежного стану виробничого об'єкта площею у понад 5 тисяч м², без фактичного виїзду експерта. А також реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки", — йдеться в повідомленні СБУ.

Затримання СБУ
Затримання СБУ. СБУ

Згідно з ним, зловмисник залучив до оборудки двох знайомих як посередників. Зазначається, що правоохоронці задокументували передачу посередникам першої частини хабаря у розмірі 10 тисяч доларів та затримали із залученням бійців спецпідрозділу "А" поблизу ресторану в центрі Києва після отримання решти суми. Чиновника ДСНС було затримано у робочому кабінеті, у нього виявлено $1,2 тисячі з першого "траншу" та інші докази, які у відомстві не називають.

Хабар
Хабар. СБУ

Нині планується повідомити зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, ч. 2 ст. 368-4Підкуп особи, яка надає публічні послуги та ч. 1 ст. 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі Кримінального кодексу України, та обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, тривають слідчі дії.

Що відомо

  • 20 серпня співробітники Служби безпеки України заявили про викриття корупційної схеми на 1 млн гривень, організованої під час закупівлі засобів індивідуального захисту для військових.

Вибір редакції

На початок