Нововведень не передбачається, але є певні нюанси: у Мінсоцполітики пояснили порядок виплат субсидій

Нововведень не передбачається, але є певні нюанси: у Мінсоцполітики пояснили порядок виплат субсидій

Нововведень не передбачається, але є певні нюанси: у Мінсоцполітики пояснили порядок виплат субсидій
Мешканка столиці заповнює бланки для отримання субсидії в управлінні праці та соціального захисту населення у Дарницькому районі міста Києва, у четвер, 9 квітня 2015 року, фото: УНІАН

Нововведень в частині отримувачів субсидій станом на зараз не передбачається. Водночас кількість громадян України, які будуть отримувати субсидію, ймовірно, збільшиться.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповіла заступниця міністерки соціальної політики Дарина Марчак.

За її словами, по перше, кількість домогосподарств, які можуть отримувати субсидію, збільшується з початком опалювального сезону. По-друге, збільшення охоплення програмою житлово-комунальних субсидій відбудеться через підвищення тарифів на електроенергію.

"Субсидії працюють таким чином, що кожна родина, яка сплачує житлово-комунальні послуги, якщо її платіжка є вищою, ніж 15% її доходу, то держава такій родині має допомогти. Якщо ми говоримо про родини з низьким, дуже низьким рівнем доходу, то тоді цей розмір видатків на ЖК послуги має бути взагалі невисоким — самостійно родина має оплачувати не більше 5-6% всіх своїх наявних ресурсів", — пояснила Марчак.

Вона також додала, що Мінсоцполітики готове до того, щоб розширювати програму допомоги через ЖК субсидії.

Заступниця міністерки також зазначила, що громадянам які вже є на сьогодні отримувачами субсидій, не треба звертатися додатково: субсидії на них будуть перераховані автоматично, виходячи зі зміни розмірів тарифів.

Водночас якщо в родини змінився майновий стан, то варто подати уточнену інформацію про доходи сім'ї: тоді Пенсійний фонд може збільшити розмір виплати.

Родина, яка раніше не отримувала субсидію, може звернутися за призначенням офлайн у відділенні Пенсійного фонду чи ЦНАПу або онлайн.

Марчак при цьому наголосила, що є кілька критеріїв для відмови у субсидії: зокрема великий обсяг доходів родини або наявність заборгованості.

"Коли ми надаємо родині ЖК субсидії, це цільовий платіж. Це означає, що ці гроші надаються родині саме на оплату ЖК послуг. Відповідно, якщо родина отримувала субсидію, але в той самий час не сплачувала за ЖК послуги, це означає, що ці гроші були використані не за призначенням", — пояснила представниця Мінсоцполітики.

На початок