Депутати Івано-Франківської облради просять уряд не забирати з бюджетів громад "військовий" ПДФО

Депутати Івано-Франківської облради просять уряд не забирати з бюджетів громад "військовий" ПДФО

Депутати Івано-Франківської облради просять уряд не забирати з бюджетів громад "військовий" ПДФО
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до Кабміну — просять не вилучати "військовий" ПДФО з бюджетів територіальних громад. За таке звернення на сесії проголосував 51 обранець. Текст документа зачитав перший заступник голови обласної ради Микола Палійчук, повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Ми звертаємося з проханням внести зміни й поправки: 50% забрати на військових, а 50% — залишити в громадах на потреби військових. І ці 50% розщепити пропорційно. Направити до обласного бюджету з подальшою субвенцією пропорційно до кількості людей які служать від тієї чи іншої громади", — каже Палійчук.

Обласна рада підтримала звернення із поправкою депутата, голови обласної Асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослава Кріля.

"Доповнити наше звернення наступним абзацом: з 1 січня 2024 року 100% грошей Державного дорожнього фонду передати до загального фонду державного бюджету України та спрямувати на заходи з обороноздатності держави й створення умов для розвитку оборонно-промислового комплексу України", — говорить Мирослав Кріль.

До депутатів звернулася голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

"У нашій області 12 територіальних громад справді мають суттєве надходження з ПДФО військових, але я також не можу згадати про громади, які не мають жодних надходжень від "військового" ПДФО. Однак значні гроші вони виділяють на військові потреби: Перегінська громада, Солотвинська, Верхнянська громада", — каже Онищук.

Народний депутат від округу № 84 Ігор Фріс рішення про вилучення "військового" ПДФО з місцевих бюджетів не підтримує.

"Що ми пропонуємо. По-перше, відтермінувати момент набрання чинності вказаного законопроєкту — не з 1 жовтня, а з 1 січня 2024 року. По-друге, 4% з ПДФО з державного обсягу ми на постійно залишаємо в громадах 25% для того, щоби пройти опалювальний сезон та мати можливість стало підтримувати громади", — говорить Фріс.

2 жовтня 2023 року депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України та Верховної ради України щодо недопущення вилучення "військового" ПДФО з бюджетів територіальних громад.

Що відомо про зміни до Бюджетного кодексу

З 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2024 року Кабінет міністрів України пропонує "військовий" ПДФО спрямувати у спецфонд державного бюджету. Розпоряджатимуться цими грошима Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

62 голови громад з Івано-Франківщини звернулися до депутатів Верховної ради України, щоб не забирати з місцевих бюджетів "військовий" податок на доходи фізичних осіб до держбюджету. Таке звернення вони ухвалили 18 вересня 2023 року. У ньому очільники також просять зобов'язати громади спрямовувати 70% цього податку на потреби військовослужбовців та їхніх рідних.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок