Порив нафтопроводу на Франківщині: жителям села Стримба організують підвіз води

Порив нафтопроводу на Франківщині: жителям села Стримба організують підвіз води

Порив нафтопроводу на Франківщині: жителям села Стримба організують підвіз води
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Жителям села Стримба на Івано-Франківщині, поблизу якого 30 вересня стався порив нафтопроводу, організують підвезення води.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович.

Як йдеться у дописі, воду підвезуть 3 жовтня за адресами:

  • вул. Лісова з 16:00-17:00;
  • вул. Нижня з 17:00-18:00.

Що відомо про викиди у повітря на Франківщині через пожежу нафтопроводу

У селі Стримба за 500 м до пориву нафтопроводу зафіксували збільшення сажі у 15 разів та майже удвічі — азоту діоксиду та оксиду вуглецю.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області взяли проби у трьох місцях поблизу пориву нафтопроводу у селі Стримба Надвірнянського району, щоб провести лабораторно-інструментальні дослідження стану повітря. Дослідження проводилися на наявність вмісту азоту діоксиду, оксиду вуглецю та сажі.

За результатами вимірювань радіаційний фон та радіологічні показники у повітрі в селі Стримба Надвірнянського району — в межах норми.

Що відомо про пожежу нафтопроводу поблизу села Стримба

30 вересня орієнтовно о 17:00 стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти вздовж потічка на площі 100 м². Опісля трапилася пожежа. Вогонь перекинувся на приватний будинок.

Внаслідок пожежі на нафтопроводі травмувалися дев'ятеро людей. Двоє дітей — у критичному стані з численними опіками тіла перебували в обласній дитячій клінічній лікарні. Також двох дорослих транспортували в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Один пацієнт залишався на лікуванні у Надвірнянській центральній районній лікарні. Ще чотирьом людям надали необхідну медичну допомогу на місці.

Концентрація нафтопродуктів у річці Стримба, що на Івано-Франківщині, через порив нафтопроводу у майже 26 разів перевищувала гігієнічні нормативи.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок