Так званий суд "ДНР" засудив трьох військових полку "Азов" до 22 років колонії суворого режиму

Так званий суд "ДНР" засудив трьох військових полку "Азов" до 22 років колонії суворого режиму

Так званий суд "ДНР" засудив трьох військових полку "Азов" до 22 років колонії суворого режиму
Військовослужбовці, яких засудили у "ДНР". Кадри з відео/Слідком РФ

"Верховний суд ДНР" виніс вирок трьом українським військовим полку "Азов": молодшому сержанту Владиславу Курці, а також старшим солдатам Павлу Степанову та Сергію Шевелю у вигляді 22 років позбавлення волі кожному у виправній колонії суворого режиму. Їх звинуватили у "жорстокому поводженні з цивільним населенням, замаху на вбивство та умисному ушкодженні чужого майна".

Про це повідомив Слідчий комітет РФ.

У повідомленні російського відомства йдеться, що 24 лютого 2022 року військовослужбовці військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України з бази свого підрозділу вирушили до Маріуполя.

"Перебуваючи на позиції на старому цвинтарі, Курка вирішив стріляти житловим масивом на околиці Маріуполя з метою налякати мирне населення, яке було налаштоване проти військовослужбовців батальйону «Азов». Для вибору мети Курка користувався додатком «Армія SOS», де ставив на карті точку, наприклад, будинок, і вона видавала координати об'єкта", — стверджують у повідомленні Слідчого комітету.

За даними відомства, нібито молодший сержант дав команду старшим солдатам виставити міномет за його відмітками, й обравши три житлові будинки, з 5 по 10 березня 2022 року зробили не менше ста пострілів осколково-фугасними мінами — житлові будинки зруйновані, мирні жителі не постраждали.

Вирок суду, за повідомленням російського відомства, 22 роки позбавлення волі кожному із відбуванням у виправній колонії суворого режиму. Злочини, у яких визнали винним українських військових:

  • "у жорстокому поводженні з цивільним населенням",
  • "застосуванні у збройному конфлікті заборонених коштів та методів",
  • "замаху на вбивство, скоєному загальнонебезпечним способом за мотивами політичної та ідеологічної ненависті та ворожнечі",
  • "умисному ушкодженні чужого майна загальнонебезпечним способом".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок