"Пощастило, що я жива": львівські медики врятували ногу 25-річній поліцейській, яку збила нетвереза водійка

"Пощастило, що я жива": львівські медики врятували ногу 25-річній поліцейській, яку збила нетвереза водійка

"Пощастило, що я жива": львівські медики врятували ногу 25-річній поліцейській, яку збила нетвереза водійка
Ольга Бриндас. Фото: Перше ТМО Львова

29 травня 2023 року нетвереза водійка позашляховика "Toyota RAV4" виїхала на тротуар та збила 25-річну поліцейську Ольгу Бриндас. Жінка втратила багато крові, отримала множинні переломи ноги, травми обличчя та грудної клітки. Після цього була реанімація, загроза ампутації ноги, операції та тривале відновлення.

У коментарі Першому ТМО Львова Ольга Бриндас розповіла про день, коли трапилась ДТП, свій найбільший страх та шлях до одужання.

Вдень, 29 травня 2023 року, Ольга Бриндас перебувала на службі та саме виходила з приміщення міської ради. За мить на тротуар виїхав позашляховик та на швидкості збив поліцейську. Як встановили правоохоронці невдовзі, водійка була за кермом у нетверезому стані.

“Я відкриваю двері — і одразу наїзд. Буквально одна секунда. Шалений страх, падаєш і все. Болю зразу не було, був просто шок. Тоді я подумала про свою дитину. Пам'ятаю дорогу в лікарню, почав боліти таз. Тоді я думала: "Боже, аби я могла ходити", — розповідає Ольга Бриндас.

Жінку у важкому стані "швидкою" доправили з Яворова у Львівську лікарню святого Пантелеймона. У неї була масивна крововтрата, відкритий перелом гомілкової кістки, три переломи стегна, травми м'яких тканин обличчя та грудної клітки. Найгірша ситуація була з ногою.

"У пацієнтки був прямий показ до ампутації ноги через важкий відкритий перелом з величезним дефектом кістки та оголенням м'яких тканин гомілки. Проте завдяки трансплантації тканин нам вдалося пересадити масив тканин для закриття дефекту, відновити кістку", — говорить завідувач відділення №1 Центру хірургії та онкології лікарні Гнат Герич.

Поліцейській виконали три операції. Найдовша тривала 15 годин
Поліцейській виконали три операції. Найдовша тривала 15 годин. Перше ТМО Львова

Після 15-годинної операції команді медиків вдалося зберегти ногу поліцейській, проте попереду було важке та тривале відновлення.

"Зразу було дуже боляче. Маєш лежати рівно, бо таз заживає. Незручно, не можеш обернутися. Найгірше, що шість тижнів не можна було навіть сісти. Потім я почала в ліжку обертатися на лівий бік, на правий, потім помалесеньку в липні почала сідати. Найважче було те, шо тобі постійно потрібна була допомога, щоб дали їсти, пити. Відрізали м'язи і навіть руки не могла підняти. Весь час поруч був чоловік, мама. Без них було б нереально", — каже жінка.

Завдяки щоденним заняттям з реабілітологами Ольга навчилася сідати, пересуватися на візку, а вже на другий місяць після ДТП почала ходити на милицях.

“Ми починали з найдрібнішого — це є повороти в ліжку, сідання в ліжку, за два-три тижні перейшли до того, щоб сідати на візок. Вона дуже цілеспрямована та вмотивована жінка. За такий короткий проміжок часу після важких поєднаних травм вона вже ходить”, —розповідає про реабілітацію пацієнтки фізичний терапевт Лев Шпунт.

Реабілітація Ольги
Реабілітація Ольги. Перше ТМО Львова

Ольгу вже виписали з лікарні. Жінка повернулася на роботу та проводить час з 5-річною донькою та чоловіком. Поліцейська закликає водіїв не сідати за кермо в нетверезому стані.

"Якби та жінка не сіла п'яною за кермо, я би собі далі жила, ходила, вона не забрала б у мене ціле літо. Найбільш образливе, що я зараз далі реабілітуюся, а вона далі їздить на машині. Мені пощастило, що я жива, що моя донечка має маму, а комусь може не пощастити, через якусь незнайому людину ти можеш просто втратити життя. Нехай люди думають що роблять, бо на дорозі вони відповідають не тільки за себе, а й за інших людей", — каже Ольга Бриндас.

Жінка каже, мріє повністю відновитись та поїхати з донькою на відпочинок.

На початок