На Житомирщині СБУ повідомила про підозру уродженцю Звягеля, який допоміг армії РФ захопити єдину українську субмарину

На Житомирщині СБУ повідомила про підозру уродженцю Звягеля, який допоміг армії РФ захопити єдину українську субмарину

На Житомирщині СБУ повідомила про підозру уродженцю Звягеля, який допоміг армії РФ захопити єдину українську субмарину
Фото: СБУ у Житомирській області

Слідчі Служби безпеки України повідомили про підозру 34-річному уродженцю Звягеля, який перейшов на бік армії РФ в умовах збройного конфлікту.

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За її словами, за даними слідства, із 2011 року чоловік проходив військову службу на посаді інженера радіотехнічної бойової частини великого підводного човна "Запоріжжя" Центру морських операцій Військово-Морських сил Збройних сил України (дислокувався в АР Крим).

"Під час тимчасової окупації Кримського півострова у травні 2014 року старший лейтенант добровільно перейшов на бік армії РФ та допоміг російським військовим встановити контроль над єдиною українською субмариною, — розповідає Ірина Мартинюк. — Він відмовився виконати наказ щодо передислокації підводного човна "Запоріжжя" на підконтрольну Україні територію. Натомість чоловік присягнув збройним силам Росії, отримав російський паспорт та продовжив службу у складі Чорноморського флоту РФ — на тій же посаді".

За словами Ірини Мартинюк, із військовою кар'єрою у флоті російської армії у звягельця "не склалося".

"Як тільки потреба у його "послугах" відпала, його звільнили "через службову невідповідність". За оперативними даними спецслужби, нині він працює на одному з підприємств держкорпорації із атомної енергії "Росатом" у Калузькій області", — повідомила Ірина Мартинюк.

Слідчі СБУ зібрали достатньо доказів та повідомили чоловіку про підозру за частиною 1 статті 111"Державна зрада" Кримінального кодексу України.

"За зраду Батьківщині йому загрожує до 15 років ув'язнення. Наказом Міністерства оборони України за порушення військової присяги його позбавили офіцерського звання та звільнили з військової служби. Попри те, що чоловік переховується від правосуддя, спецслужбі відомі його місце проживання, ідентифікуючі дані та коло контактів", — зазначила Ірина Мартинюк.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок