Жителів Київщини попередили про вибухи. Яка причина

Жителів Київщини попередили про вибухи. Яка причина

Доповнено
На Київщині 3 жовтня лунатимуть звуки вибухів, вони пов'язані з роботою гранітного кар'єру
Родовище гранітів (ілюстративне). Фото: УНІАН

На території Київської області у вівторок, 3 жовтня, заплановане проведення вибухових робіт. Піротехніки працюватимуть на Шамраївському родовищі гранітів у Білоцерківському районі. А в Бучанському районі триватиме ліквідація боєприпасів.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація у Telegram.

Вибухові роботи на кар'єрі пов'язані з технологічними процесами. Час роботи вибухотехніків з 10.00 до 19.00. Мешканців довколишніх громад попередили про звуки вибухів.

Пізніше в КОВА поінформували про планові роботи зі знищення вибухонебезпечних предметів. Вони відбуватимуться 3 жовтня в Бучанському районі.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій. Зокрема, 28 вересня планове знищення вибухонебезпечних предметів відбувалося у Вишгородському та Бучанському районах.

26 вересня снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському районі.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Нині визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви та Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, теж розташовані у Білоцерківському районі.

На початок