Пошкоджені під час бойових дій пам'ятники військовим на "Яцево" пропонують відновити за гроші з міського бюджету

Пошкоджені під час бойових дій пам'ятники військовим на "Яцево" пропонують відновити за гроші з міського бюджету

Пошкоджені під час бойових дій пам'ятники військовим на "Яцево" пропонують відновити за гроші з міського бюджету
ФОТО: Суспільне Чернігів

Пам'ятники військовим, які знаходяться на кладовищі "Яцево" і були пошкоджені чи зруйновані під час активних бойових дій у Чернігові 2022 року, пропонують відновити коштом міського бюджету. Мова йде про 14 об’єктів.

Про це під час наради 3 жовтня у міській раді повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

"Найбільш правильний варіант – це людям запропонувати або встановити на це місце пам'ятник, або дати матеріальну допомогу в такому ж обсязі", — повідомив Ломако.

Також, він пропонує переглянути міську програму щодо надання компенсацій.

"Треба подивитися скільки коштує середній пам'ятник, який люди ставлять, і збільшити (компенсацію – ред.). У нас зараз 20 тисяч, ми розуміємо, що є інфляція, є здорожчання матеріалів, очевидно, що 30 тисяч це має бути, можливо, навіть до 40 тисяч", — сказав Ломако.

Зміни до програми можуть винести на сесію вже цього року.

"Єдине, що нам потрібно чітко контролювати, хто буде цим питанням займатися. Треба або це робити як з вікнами, коли люди вже мають договір якийсь, отримали цю матеріальну допомогу. Щоб ми виплатили цю матеріальну допомогу і в результаті отримали на місці зруйнованого або пошкодженого нормальний пам'ятник нашим захисникам. Ми на це готові профінансувати, єдине, що нам потрібен результат на нашому кладовищі", — додав Ломако.

Нагадаємо, під час обстрілів кладовища "Яцево" майже три тисячі пам’ятників були зруйновані. Такі наслідки російських обстрілів зафіксували прокурори. Також на кладовищі було багато слідів пересування ворожої техніки.

24 травня архітектори презентували чотири проєкти облаштування військового меморіального кладовища на цвинтарі "Яцево".

Після презентації проєктів свої думки про них та пропозиції висловили члени конкурсної комісії. До неї входить 15 людей – це військові, історики, волонтери, громадські та культурні діячі.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок