Аварія при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу: перші висновки можуть бути до кінця тижня — Кличко

Аварія при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу: перші висновки можуть бути до кінця тижня — Кличко

Аварія при еконструкції Дегтярівського шляхопроводу: коли будуть перші висновки експертів
Обвалені балки на Дегтярівському шляхопроводі, Київ, 2 жовтня 2023 р. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Причини падіння балок під час реконструкції Дегтярівського шляхопроводу в Києві вивчає комісія інженерів і технологів компанії-підрядника і виробника. Попередні висновки можуть бути до кінця тижня.

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу "Київ".

"Сподіваємося, що до кінця тижня комісія інженерів і технологів підрядника та виробника з'ясує, чому при монтажі одна з балок на об'єкті реконструкції — Дегтярівському шляхопроводі — впала та збила кілька вже встановлених балок", — зазначив Кличко.

Він нагадав, що будівництво на цьому об’єкті належить до категорії робіт із підвищеною небезпекою. Тому за їх організацію і виконання відповідає лише підрядна організація, наголошує міський голова.

Віталій Кличко додав, що усунення наслідків надзвичайної події відбуватиметься за рахунок підрядника.

За його словами, через обвал і руйнування балок вартість реконструкції шляхопроводу для міського бюджету не збільшиться.

"Але може дещо зміститися термін виконання робіт", — припустив міський голова.

Що відомо про обвал конструкцій на Дегтярівському шляхопроводі

30 вересня під час ремонтних робіт впали кілька прольотів Дегтярівського мосту, що на вулиці Олександра Довженка (Шулявка). Жертв та постраждалих внаслідок інциденту немає, повідомили у КМДА.

Незалежний інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин у коментарі Суспільному зазначив, що причини обвалу балок під час монтажу повинні визначити експерти. Він повідомив, що для будівництва були використані експериментальні балки. Подібні елементи в Україні також використовувалися під час зведення мосту у Бородянці Київської області. Але виробник був інший.

Компанія-підрядник "Ростдорстрой" (RDS), яка займається реконструкцією Дегтярівського шляхопроводу у Києві, фігурує у кримінальних справах. Окрім того, серед бенефіціарів компанії — мер Одеси Геннадій Труханов, який є фігурантом у справі щодо заводу "Краян". Такі дані наводить аналітична система для аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань Youcontrol.

У КМДА наголосили, що компанія "RDS" стала переможцем відкритих торгів через систему Prozorro, запропонувавши найменшу вартість та відповідну кваліфікацію.

Столична прокуратура почала досудове розслідування за фактом аварії на будівництві Дегтярівського шляхопроводу. Слідчі органи з'ясують причини падіння будівельних конструкцій.

На початок