У Києві з 4 жовтня по-новому списуватимуть оплату за проїзд у транспорті з банківських карток

У Києві з 4 жовтня по-новому списуватимуть оплату за проїзд у транспорті з банківських карток

Оплата проїзду банківською карткою в Києві: які нововведення діятимуть з 4 жовтня
Валідатор. Фото: Київпастранс / Facebook

У Києві з 4 жовтня діятиме нововведення в оплаті проїзду в громадському транспорті за допомогою банківських карток. Кошти з картки тепер не списуватимуться за кожну поїздку окремо — в один платіж об'єднуватимуть одразу дві поїздки, які пасажир здійснить упродовж дня.

Про це повідомили у комунальному підприємстві "Головний інформаційно-обчислювальний центр".

Повідомляється, що плата за проїзд із банківських карток списуватиметься після кожної другої поїздки у межах одного дня у всьому громадському транспорті. Тобто після першої валідації у транспорті списання коштів не відбуватиметься одразу, однак після другої поїздки буде проводитись списання за дві валідації одночасно. Якщо пасажир не здійснить другу поїздку до вечора, списання за першу подорож відбудеться після 21:00.

Зміни стосуються лише оплати коштами з пластикової банківської картки, Apple Pay або Google Pay. Банківською карткою можна заплатити лише за одного пасажира.

У КП "ГІОЦ" зазначили, що цю систему вже протестували на маршрутах швидкісного трамвая і тепер поширюють на весь громадський транспорт столиці.

Оплата QR-квитками та поїздками на транспортних картах залишається без змін.

Новації у списанні платежів не вплинуть на перевірку оплати проїзду контролерами.

"Якщо оплачуєте проїзд пластиковою банківською карткою, називайте 4 останні цифри номера картки. Якщо оплачуєте проїзд через Apple або Google Pay, називайте 4 останні цифри віртуального рахунку в Wallet", — пояснює "Київ Цифровий" у своєму Facebook.

Якщо заплатити за поїздку QR-квитком або пластиковою транспортною картою, контролер просканує їх своїм зчитувальним пристроєм.

Записи в додатку "Київ Цифровий" про використання квитків і поїздок створені лише для зручності користувачів і не завжди з'являються миттєво. Якщо контролер вимагає запис у застосунку, пасажирам радять скаржитися на "гарячу лінію" "Київпастрансу": 0 800 504 411.

Що відомо про безготівкову оплату проїзду в Києві

У Києві з 26 жовтня 2022 року оплата за проїзд банківською карткою працює на всіх видах і маршрутах комунального громадського транспорту.

Тогоріч влада столиці підтримала пропозицію киян запровадити оплату за проїзд банківсткою карткою в усіх видах громадського транспорту. Відповідна петиція зібрала необхідну кількість голосів, її розглянув міський голова Віталій Кличко.

У вересні 2022 року у Києві почали тестування безконтактної системи оплати перевезень. 15 жовтня сервіс спочатку запровадили на деяких маршрутах автобусів "Київпастрансу".

На початку 2023 року на 17 станціях київської кільцевої електрички запустили у тестовому режимі оплату проїзду міською транспортною карткою, банківською карткою та пристроями з NFC.

Із червня 2023 року у розділі "Транспортна карта" в застосунку "Київ Цифровий" можна додати не лише пластикову карту, а ще й цифрову.

У Києві можна сплатити штраф за безквитковий проїзд в громадському транспорті через QR-код та реквізити.

На початок