"Північний форпост": у Чернігові вперше пройшли спортивні змагання між ветеранами війни з Росією

"Північний форпост": у Чернігові вперше пройшли спортивні змагання між ветеранами війни з Росією

"Північний форпост": у Чернігові вперше пройшли спортивні змагання між ветеранами війни з Росією
ФОТО: Суспільне Чернігів

Жим штанги лежачи, гребля, ейрбайк і гирьовий спорт. У Чернігові вперше пройшли змагання ветеранів війни з Росією "Північний форпост". На нього приїхали три десятки військових з усієї країни. Це ветерани й чинні військовослужбовці, які отримали поранення, контузії чи мають ампутовану кінцівку, розповів голова Федерації спорту ветеранів війни в Чернігівській області Сергій Довбиш.

Чернігівець Євген Смага виконує вправу "жим штанги лежачи". 36-річний чоловік – ветеран російсько-української війни. Після початку повномасштабного вторгнення він обороняв Чернігів, був у Новоселівці. 14 березня він отримав поранення і втратив ногу.

Чернігівець Євген Смага, ветеран російсько-української війни
Євген Смага. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Пройшов дуже великий, довгий шлях реабілітації, лікування – близько восьми місяців. Потім уже повернувся сюди, у грудні минулого року я долучився до команди й почав займатися з ними спортом. І так я тут".

Євген каже: спорт – це один із найкращих видів реабілітації військових після поранень.

"Взагалі для мене – це життя. Я люблю спорт, я відвідую спортзал чотири рази на тиждень як мінімум, займаюсь, їжджу на всі види змагань. Я побував у Львові на відбіркових змаганнях «Invictus Games», потім по всій Україні: Полтава, Житомир, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Рівне – змагання «Сильні України» були".

Долучився до змагань і 30-річний Руслан Сумін з Київщини.

30-річний Руслан Сумін з Київщини
Руслан Сумін. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Пішов по мобілізації, одразу як почалося повномасштабне вторгнення. Оскільки я оперативний резерв №1, я служив у 2014-2015 роках в 13-му Чернігівському батальйоні, потім мене демобілізували. Я пішов в 71-шу окрему єгерську бригаду десантно-штурмових військ. 18-го квітня під Ізюмом ми потрапили в засідку, я отримав мінно-вибухову травму обох ніг. Праву ногу, на жаль, ампутували".

Чоловік розповідає: раніше постійно займався спортом. Робить це і зараз, попри травми.

"Спорт – це єдине, що може зараз допомогти військовому після цього всього, що він пройшов. Спорт – це зараз дуже важливо, він повністю тебе реабілітує. Я 100% даю, я знаю на собі, я ще ходжу на бразильське джіу-джитсу, там є «Ветеран Хаб». Ти знаходиш таких людей, у яких, як у тебе, травма. Я познайомився з дуже багатьма крутими людьми. Термінатори – ви самі бачите, що вони роблять. У мене нема слів для тих людей, тому що це незламні воїни нашої країни зараз".

Співорганізаторка змагань Вікторія Калмикова розповіла, як з’явилася ідея провести їх у Чернігові.

Співорганізаторка змагань у Чернігові Вікторія Калмикова
Вікторія Калмикова. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми з нашою чернігівською командою ветеранів їздили на змагання до Житомира, потім до Києва, потім до Рівного. Вони проводилися Федерацією стронгменів України. І наші хлопці кажуть: «Давай у нас проведемо такі змагання». Я кажу: «Залюбки, хлопці. Будь-яка забаганка. Будемо робити». Хлопцям мало того, що спілкування потрібне один з одним, ще й такий адреналін і дух змагання для них теж важливий. Вони розуміють, що вони не самі, що ними хтось опікується, хтось думає про них".

У змаганнях взяли участь як досвідчені ветерани-спортсмени, так і новачки, розповів співорганізатор Сергій Довбиш.

Співорганізатор змагань "Північний форпост" Сергій Довбиш
Сергій Довбиш. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Кількість ветеранів, які отримали поранення, з кожним днем, на жаль, збільшується. Держава на сьогодні поки що не так сильно готова до того, щоб зустріти цих хлопців і дати їм підтримку. Тому ми самі, ветерани, вирішили проводити такі заходи, які націлені на підняття їх морального, духовного, фізичного, ментального здоров’я. Саме через спорт найбільш ефективно хлопці можуть повертатися до соціуму. Тому що коли вони залишаються на самоті, ми маємо ефект уповільненої бомби".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок