Фінансував бойовиків "ДНР" з доходів, отриманих в Україні: громадянину РФ повідомили про підозру

Фінансував бойовиків "ДНР" з доходів, отриманих в Україні: громадянину РФ повідомили про підозру

Паспорт РФ
Фото: УНІАН

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури громадянину Росії повідомили про підозру за фінансування військової частини "ДНР" з доходів, отриманих з підприємницької діяльності в Україні.

Про це повідомляє пресслужба столичної прокуратури.

Зазначається, що підозрюваний до грудня 2021 року проживав та здійснював підприємницьку діяльність на території України. Коли він переїхав до Росії, продовжив керувати бізнесом в Україні через довірених осіб. А після початку повномасштабного вторгнення почав надавати допомогу окупаційним силам.

"Зокрема, за кошти, отримані від підприємницької діяльності в Україні, підозрюваний придбав та передав військову амуніцію та технічні засоби на потреби однієї з військових частин так званої "ДНР", що розташована на тимчасово окупованій території Донецької області в м. Горлівка", — йдеться у повідомленні.

Громадянину РФ повідомили про підозру
Громадянину РФ повідомили про підозру за фінансування бойовиків "ДНР" з доходів, отриманих в Україні. Фото: Київська міська прокуратура/Facebook

Він особисто приїжджав до окупованої Горлівки, передав військовій частині ДНР придбані безпілотники, бронежилети, каски, а також іншу амуніцію та обладнання.

Загалом з кінця лютого по липень 2022 року підозрюваний витратив на матеріальне забезпечення окупаційних військ понад 750 тисяч гривень, поінформували в прокуратурі.

Про підозру повідомили за ч. 1 ст. 110-2 КК України — фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

На початок