"Розстріляли як ворога народу": на Тернопільщині пам'ятну дошку учаснику визвольних змагань відкрили внуки

"Розстріляли як ворога народу": на Тернопільщині пам'ятну дошку учаснику визвольних змагань відкрили внуки

Освячення пам'ятної дошки Семену Жуку
Освячення пам'ятної дошки. Фото: Шумська ТГ

У Боложівці Шумської громади на Тернопільщині відкрили та освятили пам’ятну дошку громадському діячу, учаснику національно-визвольних змагань Семену Жуку. Про це повідомляють на сторінці громади в соцмережі.

Встановили дошку на фасаді місцевої гімназії. Ініціатором заходу виступила громадська організація "Меморіал Південна Волинь".

Пам'ятна дошка учаснику визвольних змагань Семену Жуку
Пам'ятна дошка Семену Жуку. Фото: Шумська ТГ

Урочисте відкриття пам’ятної дошки доручили внукам цього діяча — Миколі Степ’юку та Марії Кощук, йдеться у повідомленні.

Учасники відкриття пам'ятної дошки Семену Жуку
Учасники відкриття пам'ятної дошки. Фото: Шумська ТГ

"Символічно, що на стінах закладу встановили дві меморіальні дошки. Одна — видатному земляку, який виборював незалежність України, Семену Жуку. Інша — молодому воїну Івану Аніну, який захищав Україну з першого дня повномасштабного вторгнення", — сказав очільник громади Вадим Боярський.

Погашення марки учаснику визвольних змагань Семену Жуку
Погашення марки Семену Жуку. Фото: Шумська ТГ

Під час заходу погасили поштову марку, яку виготовили, щоб вшанувати пам’ять учасника національно-визвольного руху.

Що відомо про Семена Жука

Семен Жук (1893-1941) — учитель, громадсько-політичний діяч, голова Ради повітового товариства "Просвіта" у Кременці. Учасник визвольних змагань в армії УНР, нагороджений "Хрестом Симона Петлюри".

Протягом 1928-1930 років був послом у польському сеймі від УСРП. У січні 1931 року його засудили на 2 роки ув’язнення за антиурядову промову на передвиборчому вічі у містечку Вишгородок. З 1934 року очолював кооперативний банк у Почаєві. Активно здійснював просвітницьку діяльність. 26 червня 1941 року його розстріляли як ворога народу.

На початок