На Кіровоградщині фіксують рекордну кількість пожеж сухої трави

На Кіровоградщині фіксують рекордну кількість пожеж сухої трави

На Кіровоградщині фіксують рекордну кількість пожеж сухої трави
Пожежа сухої рослинності. Фото: Facebook Віталія Миронюка

У Кіровоградській області фіксують рекордну кількість пожеж сухої трави на галявинах, луках і в степах, які завдають шкоди рослинному покриву. Головна причина виникнення загорянь – необережне поводження з вогнем людей, які є власниками та користувачами земельних ділянок.

У Кіровоградській області з початку року виникло 1906 займань, майже тисячу з них – це загоряння сухої трави, що складає 52% від загальної кількості пожеж. Це дані від заступника начальника служби з надзвичайних ситуацій в регіоні Василя Штогріна. З його слів, впродовж двох минулих тижнів в регіоні виникло 240 пожеж, внаслідок яких вогонь знищив понад 70 гектарів рослинного покриву.

Щоб запобігти займанням на природі, рятувальники разом з поліцейськими, екологами та представниками місцевої влади влаштовую рейдові перевірки населених пунктів. З початку року їх відбулося 1612, у 74 випадках виявили порушення природоохоронного законодавства. На порушників склали протоколи про адміністративні правопорушення та призначили штрафи.

Яка відповідальність за спалювання сухостою

За свідомий підпал сухостою та сміття передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, за самовільне випалювання рослин на луках, пасовищах, полях, газонах людина може сплатити штраф від трьох до шести тисяч гривень. Посадовці – 15-21 тисячу. Це стаття 77 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Якщо спалювання стерні або сухостою призвело до смерті людей або масової загибелі тварин, винуватця пожежі можуть ув’язнити на десять років.

Під час воєнного стану вибухи й підпали можуть розцінити як диверсію проти держави (стаття 113). Тут може бути ув’язнення до 15 років або довічне.

На початок