Безоплатні екскурсії у Києві: як можна зареєструватися і де побувати цього тижня

Безоплатні екскурсії у Києві: як можна зареєструватися і де побувати цього тижня

Безоплатні екскурсії у Києві: як можна зареєструватися і де побувати на початку жовтня
Майдан Незалежності у Києві Фото: Уніан

На цьому тижні, з 2 по 8 жовтня, кияни та гості столиці можуть відвідати шість безоплатних екскурсій. Прогулянки вулицями міста відбудуться у вівторок, п’ятницю, суботу та неділю.

Про це йдеться на Офіційному порталі Києва з посланням на Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму.

Побувати на екскурсіях у Києві зможуть усі охочі, але за умови попередньої реєстрації.

"Реєстрація на екскурсії обов’язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації телефонним дзвінком або SMS-повідомленням", — йдеться у повідомленні.

Усі посилання на перелік екскурсій і час проведення вказані на сайті Порталу Києва та на сторінці організаторів у Facebook.

Перша екскурсія відбудеться 3 жовтня у вівторок. ЇЇ назва: "Як козаки та магістрат на Подолі жили". Гід розкаже про таємниці середньовічного Подолу та традиції київського самоуправління.

Також серед пропонованих екскурсій, зокрема, "Прогулянка Старим Києвом", під час якої кияни та гості столиці дізнаються про будівництво Володимирського собору, ознайомляться з історіями Золотих воріт, Софійського собору тощо.

"Екскурсійні маршрути розроблені відповідно до умов воєнного стану, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі учасники екскурсії зможуть пройти в укриття, що розташовані неподалік", — попереджають організатори.

Що відомо про розвиток туризму у Києві та області під час дії воєнного стану

У столиці стартував другий сезон проєкту "Академія гостинності міста Києва". Його головна мета — підготувати волонтерів, які зможуть допомагати гостям безпечно та комфортно перебувати в столиці. А також забезпечення інклюзивних практик та підвищення доступності для людей з інвалідністю.

У Києві на Співочому полі на території Печерського ландшафтного парку відкрилася виставка хризантем "Магічний сад". До кінця листопада кияни зможуть помилуватися осінніми квітами й зробити світлини.

У місті також періодично влаштовують безплатні екскурсії. Зокрема, організували прогулянки за маршрутами "Київ хрещатий" та "Київ незламний". У межах відзначення Дня Європи у столиці проводилися екскурсії "Київ — серце Європи". Під час прогулянок учасників ознайомлювали з архітектурою та різноманітними об’єктами, які пов’язують столицю з Європою.

Влітку у КОВА поінформували, що мандрувати Київщиною не забороняється, але є певні обмеження військової адміністрації, ДСНС та місцевої влади. В регіоні працюють усі локації, які змогли відновити роботу після деокупації. Це готелі, кемпінги, бази відпочинку, заміські комплекси, музеї, садиби, екоферми, кінні клуби тощо.

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

Восени на території Київської області заборонили полювання під час воєнного стану. Як виняток, дозволили регулювати чисельність деяких мисливських звірів із дотриманням чинного законодавства.

На початок