Брав участь у визволенні Херсона. Що відомо про медика з Буковини Магаляса, який отримав звання Героя України

Брав участь у визволенні Херсона. Що відомо про медика з Буковини Магаляса, який отримав звання Героя України

Брав участь у визволенні Херсона. Що відомо про медика з Буковини Магаляса, який отримав звання Героя України
Богдан Магаляс. Джерело: 128 окрема гірсько-штурмова бригада

Богдан Магаляс з Кельменецької громади Чернівецької області до початку повномасштабного вторгнення майже 10 років працював за кордоном. Торік у березні його мобілізували до ЗСУ. За цей час чоловік пройшов військові навчання, брав участь у звільненні Херсона та обороні міста Соледар.

Наразі Магаляс служить медиком у гірсько-штурмовій бригаді. За героїзм та захист суверенітету країни чоловік отримав звання Героя України. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про бійця.

Богдан Магаляс на позивний Лайк родом із селища Кельменці, йому 29 років. Він навчався у Чернівецькому професійному ліцеї на електромеханіка. Цю інформацію Суспільному повідомив голова Кельменецької громади Богдан Олійник. Після навчання майже десять років працював за кордоном у Польщі та Чехії.

Медик 128 гірсько-штурмової бригади Богдан Магаляс
Богдан Магаляс. Джерело: Богдан Олійник

Торік Магаляс приїхав додому у відпустку. Через місяць після початку повномасштабного вторгнення чоловіка мобілізували. Він пройшов двотижневі підготовчі курси й отримав сертифікат за спеціальністю "військовий медик". У квітні 2022 року Магаляс отримав звання молодшого сержанта та почав служити у 128-ій окремій гірсько-штурмовій бригаді.

Військовий брав участь у визволенні Херсона, Червоного, Високопілля. Також обороняв Соледар та Бахмут.

Медика з Буковини Магаляс отримав звання Героя України
Богдан Магаляс та його нагорода. Джерело: Богдан Олійник

У липні проходив спеціальну підготовку в Академії сухопутних військ в іспанському місті Оледо. Також бійця відзначили медаллю "Незламним героям російсько-української війни" та пам'ятною медаллю Управління медичного забезпечення та реабілітації "Aliis inserviendo consumor".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок