Жителя Луганщини, затриманого у Невському, судять за колабораціонізм. У суді заслухали першого свідка

Жителя Луганщини, затриманого у Невському, судять за колабораціонізм. У суді заслухали першого свідка

Засідання суду у справі про колабораціонізм
Свідок у справі, односелець підсудного Віктор Бистрицький. Фото: Суспільне Донбас

У суді заслухали першого свідка у справі жителя Луганщини, якого звинувачують у колабораціонізмі Росії. Свідок — односелець підсудного.

У Павлоградському районному суді відбулось чергове засідання у справі жителя Луганської області. Обвинувачуваний — колишній працівник фермерського господарства.

Чоловіка затримали співробітники Служби безпеки 2 лютого 2023 року у деокупованому Невському. За даними слідства, він добровільно співпрацював з окупантами, зокрема, запропонував власну домівку для створення казарм і до нього заселились 14 окупантів.

29 вересня давав свідчення односелець підсудного Віктор Бистрицький.

"Я проїжджав, побачив що їхала машина його, "сімка" із написом "Z" на дверях. На інших кузовних деталях наче не було, але на дверях напис точно був. Побачив, що це знайома машина. Якщо вже брати по діяльності, то я чув, як зайшли ці недобрі люди. На роботі в нас склади відкривали, може, техніку заганяли, я не знаю. Це те, що я чув, що він співпрацював з ними", — розказав у суді Віктор Бистрицький.

Адвокат підсудного надати коментар журналістам Суспільного відмовився.

Суддя адвокат свідок суд житель Луганщина колабораційна діяльність Павлоград Дніпропетровська область
Фото: Суспільне Донбас

На засіданні прокурор подав клопотання про перенесення слухання, оскільки прийшли не всі свідки. Суддя клопотання ухвалив та переніс слухання на 11 жовтня.

Що відомо про справу жителя Луганщини, якого судять за колабораціонізм

Перше засідання у справі відбулось 2 червня 2023 року. Як розповідали у пресслужбі СБУ, слідчі встановили, що чоловік добровільно лагодив техніку росіян, допомагав з житлом. Тоді обвинувачуваний пояснював свої дії тим, що не міг протистояти "людям із автоматами".

"Ніхто не зрозуміє, хто там не був в той час. Прийшли з автоматами — й все. А кажуть: добровільно. Як сказати людям, що "вибачте, будь ласка", ну, вас там не було. Ви не знаєте, як це все було: прийшли з автоматом. "Машина заводиться?", — "Так, кажу заводилась". "Та шо ти брешеш, давай заводь". З запобіжника знінмає знімає: "зараз будемо балакати інакше". Й що ти можеш сказати, що можеш зробити? Нічого".

Прокурор Олексій Наджотов зазначав, що обвинувачення проситиме у суду максимальну міру покарання: до 15 років позбавлення волі, оскільки мають докази причетності обвинуваченого до добровільної колабораційної діяльності.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок