Національна опера України дає безкоштовний концерт просто неба. Як та коли вона запрацює

Національна опера України дає безкоштовний концерт просто неба. Як та коли вона запрацює

Ексклюзивно
Національна опера України дає безкоштовний концерт просто неба. Як та коли вона запрацює УНІАН

Національна опера України імені Тараса Шевченка, як і більшість театрів у всьому світі, тимчасово припинила роботу через пандемію та карантин, утім згодом планує поновити концертну програму.

Про те, які умови будуть забезпечені для глядачів та акторів у новому, 153-му, сезоні роботи українського оперного театру, чи не перейдуть концерти в онлайн та коли чекати першої постановки в ефірі Українського радіо розповів головний режисер опери, народний артист України Анатолій Солов’яненко.

Коли відкриття та який репертуар

За словами Солов’яненка, в опері чекають повної постави уряду, яку мають оприлюднити 28 серпня. До цього часу опера працюватиме тричі на тиждень з кількістю глядачів, яку дозволятимуть карантинні обмеження: один день буде для концертної програми оперної трупи під рояль, другий — вечір класичного балету без кордебалету, масових сцен та під фонограму, третій вечір — одна з вистав: "Моцарт і Сальєрі" Римського-Корсакова, "Наталка Полтавка", опера "Служниця пані" і балет Бізе-Щедрина "Кармен-Сюїта".

Умови для акторів та глядачів

  • для глядачів обов'язковими будуть масковий режим та температурний скринінг на вході;
  • у театрі всі вистави та програми будуть йти без антракту;
  • не працюватимуть буфети;
  • кількість дозволених місць на виставі залежатиме від того, в якій карантинній зоні опиниться регіон: одна людина на п’ять квадратних метрів в жовтій та зеленій зонах (близько 260-270 глядачів), одна людина на двадцять метрів — в помаранчевій.

Народний артист наголосив, що нові умови не вплинуть на вартість квитків оскільки адміністрація розуміє, "що глядачі не стали заробляти більше". Він також додав, що збитки театру через пандемію складають мільйони гривень, утім поки театр "не бачить реальних можливостей для їхнього відшкодування".

"Наразі існує грантова програма Українського культурного фонду, на яку ми подались, але яке буде рішення конкурсної комісії, сказати важко. Скажу, утім, спасибі державі, що в межах особливого фонду весь час наш колектив був профінансований і люди щомісячно отримувати свій оклад. Тому єдине, що нам потрібно, це побороти недугу. Поки пандемія триватиме, повноцінної роботи в нас, на жаль, не буде", — додав він

Онлайн-формат

Головний режисер опери розповів, що театр запровадив онлайн-формат і виклав у загальний безкоштовний доступ вистави, які були відзняті за попередні роки. Утім додав, що, на жаль, театр не зможе презентувати "живу" продукцію у такому форматі, оскільки для цього потрібно буде зібрати велику кількість людей разом.

Які найближчі події

Артист повідомив, що 30 серпня на Софійській площі у Києві відбудеться концерт "Зірки світової опери", в якому в супроводі великого симфонічного оркестру Київського муніципального театру опери та балету можна буде почути шість видатних українських співаків, яких визнав весь світ: Ольгу Кульчинську, Людмилу Монастирську, Валентину Плужнікову, Валентина Дитюка, Андрія Бондаренка і Євгена Орлова. Програма складатиметься з найпопулярніших творів світової оперної класики: Россіні, Верді, Пуччіні, Бізе. І, звичайно, Микола Лисенко і Мирослав Скорик.

Захід можна буде відвідати абсолютно безкоштовно і він триватиме майже дві години. Солов’яненко повідомив, що посадкова зона буде розрахована на півтори тисячі місць і з 17.30 до 18.50 на неї зможуть потрапити всі охочі. Він також наголосив, що тим, хто до неї не потрапить, доведеться слухати музику на ногах.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше