Фінішували у напівзатопленому човні: чернігівець розповів, як виступила українська збірна у Таїланді

Фінішували у напівзатопленому човні: чернігівець розповів, як виступила українська збірна у Таїланді

Фінішували у напівзатопленому човні: чернігівець розповів, як виступила українська збірна у Таїланді
ФОТО: Скріншот з трансляції

Фінішували у напівзатопленому човні. Чернігівець Олег Проценко, який був у складі команди розповів, як виступила українська збірна на Чемпіонаті світу, який проходив у Таїланді. Це був заплив на човнах "Дракон" на 2 000 метрів. Відео із виступом нашої збірної з човном, який до бортів наповнений водою, на Ютуб-каналі української федерації з "Драгонботу" набрало 730 тисяч переглядів.

Олег Проценко один з 18 веслувальників, які змогли фінішувати у напівзатопленому човні.

Олег Проценко один з веслувальників з Чернігівщини
Олег Проценко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Буває часто, коли є вітер і хвиля. Мало того, що була хвиля сама по собі, плюс хвиля йшла від суперників, хтось когось наздоганяє, хтось на повороті, лодка трохи хилиться в бік і так ми начерпали води і потонули".

За словами Олега Проценка, у човні є кілька подушок із повітрям, які не дають йому затонути повністю.

"Човен почав втрачати швидкість. І хтось там крикнув: “Давайте, поїхали!” Нам треба було фінішувати у човні, тоді нам зарахують результат. І ми дружно, синхронно, я й сам здивувався, що ми так фінішували. І нам зарахували результат — шосте місце".
Українська збірна фінішує у напівзатопленому човні
Українська збірна фінішує у напівзатопленому човні. ФОТО: Скріншот з трансляції

Тоді українська збірна лишилась без медалей. Олег Проценко був єдиним представником Чернігівщини. Він з 2006 року займається веслуванням на "Драгонботах". У 2014 році ставав чемпіоном світу. Також має увесь комплект нагород світових першостей.

"Ми були в Таїланді у 2019 році. Там теж були змагання на 2 000 метрів, але ми зіштовхнулися з індусами. Вони повинні були нас пропустити перед поворотом, бо ми їх доганяли. Є таке правило. А вони нас не пропустили, ми втратили 10 секунд, і 10 секунд програли першому місцю", — каже Олег Проценко.

Тренується спортсмен у Чернігові у напівзруйнованій росіянами базі, що біля річки Десна. Основну підготовку спортсмен проводить сам, бо човна "Дракон" та команди немає.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок