На кропивницькому "Теплоенергетику" знайшли порушень на понад сто мільйонів. Керівник позиватиметься до суду

На кропивницькому "Теплоенергетику" знайшли порушень на понад сто мільйонів. Керівник позиватиметься до суду

На кропивницькому "Теплоенергетику" знайшли порушень на понад сто мільйонів. Керівник позиватиметься до суду
Керівник підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник. Фото: міськрада Кропивницького

З березня по червень Держаудитслужба перевіряла діяльність кропивницького підприємства "Теплоенергетик" та знайшла порушень на 126,3 мільйона гривень. Керівник підприємства Олександр Чельник під час брифінгу для журналістів прокоментував звинувачення.

"Теплоенергетик" – комунальне підприємство, яке забезпечує теплом житлові та адміністративні будинки Кропивницького. Нижче – пояснення по декількох зі звинувачень, які прокоментував Чельник — купівля технічної солі без подальшого отримання, незаконне збільшення витрат на асфальтування та незаконні виплати премій.

Купівля технічної солі без подальшого її отримання. Заподіяли шкоду на суму 1 мільйон 700 тисяч гривень

Сіль потрібна для пом’якшення води, яка використовується для роботи котлів і турбогенераторів. За словами Олександра Чельника, ТЕЦ працювала б понад добу, якби не використовували сіль.

Висновки аудиторської служби базуються на системі "Гарпун", сказав Олександр Чельник. Вона фіксує рух транспорту територією України. Держаудитслужба посилається на довідку, у якій вказано, що серед десяти машин, які перевозили сіль, сім не зафіксували.

"Ніхто не знає, наскільки ця система захищена, сертифікована, чому так вибірково стосовно нас були отримані дані? Наше підприємство – об’єкт режимний. Заїзд будь-якої техніки на територію фіксується службою охорони. Ті автомобілі зафіксовані, сіль прийняли по накладній, передали на склад. Якщо скласти до купи усіх людей, які тим чи іншим чином були причетні й підписалися під відповідними документами, то це понад 80 осіб. Представники Держаудитслужби не захотіли ознайомлюватися з цими документами".

Незаконне збільшення витрат на 400 тисяч – роботи пов’язані з асфальтуванням

За словами Олександра Чельника, підрядник, який виграв тендер, не виконував свої зобов’язання. На підприємстві вирішили власними силами виконувати асфальтування, для цього орендували техніку та уклали трудову угоду з іншими працівниками.

"Ми заплатили за асфальт, понесли інші виробничі витрати, які позначені в документах. Нас звинуватили у відсутності подорожнього листа на каток. Це не є первинним документом і його складати необов’язково. Є документи, матеріальні звіти, акти виконаних робіт, які підтверджують місця проведення робіт, їхні обсяги. Працівники Держаудитслужби відмовилися виїхати на місця проведення робіт, але зробили висновок, що ми не виконали їх на суму 400 тисяч і безпідставно списали матеріали".

Незаконна виплата працівникам "Теплоенергетика" 1 мільйона 400 тисяч гривень у вигляді надбавок, доплат та премій

Під кожну виплату керівник підрозділу складає службову записку про те, що працівник виконав свою роботу та вказує, що він зробив поза рамками його посадових обов’язків, сказав керівник підприємства.

Як приклад Олександр Чельник навів роботи з ремонту блоків на очисних спорудах, оскільки підприємство, окрім теплопостачання, виконує роботи з водопостачання та водовідведення селища Нового.

"Цим спорудам понад 50 років. Це бетонні місткості, де знаходяться фекалії. Коли потрібно зробити ремонт блоку, все насосом відкачують, а те, що не можна відкачати, люди вичерпували відрами, спускаючись на глибину сім-вісім метрів. Я що, не маю право завдячити цим людям додатковими сумами? Я виплачував їм премії в розмірі три тисячі".

Олександр Чельник сказав, юристи "Теплоенергетика" позиватимуться до суду, щоб зняти усі звинувачення.

На початок