"Поставив ногу як в трансформера, думав, що зростеться": історія військового з Рівненщини, який втратив кінцівку

"Поставив ногу як в трансформера, думав, що зростеться": історія військового з Рівненщини, який втратив кінцівку

Історія військового з Рівненщини, який стратив ногу на війні
Фото: Суспільне Рівне

Посічене внаслідок мінометного обстрілу тіло, 15 операцій, серед яких ампутація ноги, потому реабілітація. Це переживає 26-річний Роман Федорчук військовий 77 окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ родом з Рівненщини. У травні 2023 року він отримав поранення поблизу Бахмута, після чого лікувався у різних регіонах України.

Нині чоловік повернувся додому та чекає схвалення лікарів щодо протезування. Про службу, як справляється з хатньою роботою, про підтримку родини та плани Роман Федорчук розповів Суспільному.

До Збройних сил він долучився після того, як в лютому 2023 року йому вручили повістку. До цього, розповів Роман, військового досвіду не мав. Після проходження лікарської комісії, 13 лютого, його відправили на навчання:

"Півтора місяця були в Житомирі на підготовці, два дні фахової — на помічника кулеметника. Далі — під Бахмут. Спочатку село Молочарка, а звідти — в Часів Яр і Хромове".

військовий
Фото: Суспільне Рівне

На службі чоловік отримав позивний "Мальок", так його назвали через те, що він був наймолодшим серед побратимів:

"Головне завдання — стримати позиції, стримати їхні наступи. Адреналін такий... Перший мій вихід — я був як маячок з напарником у червоній глині, дві доби лупив дощ. Ми були мокрі, брудні, замучені, мені вже було по барабану, чи в мене хтось потрапить, чи ні"

6 травня чоловік отримав поранення внаслідок мінометного обстрілу:

"Кричав: «на поміч, на допомогу, на допомогу». Пити сильно хотілось, надав собі першу допомогу, турнікет, ноги печуть, права нога в мене геть по коліно роздроблена. Я ще поставив ногу як в трансформера, думав, що зростеться. Думаю: спущу собі турнікет, легше буде, стечу кров'ю, так швидше вмру, не буду мучитись. Але помолився і тоді тільки по кличу прибіг товариш: «Не роби цього, не робити, братан, все буде нормально». Янгол-охоронець".

Про те, що отримав поранення, Роман сповістив дружину Тетяну. Жінка повідомила, що одразу поїхала до нього у лікарню:

"Перше, що він мене запитав — «Ти будеш мене любить без ноги?». Кажу: я і так тебе люблю".

військовий
Фото: Суспільне Рівне

Чоловік вже пройшов лікування у медзакладах Дніпра, Києва та Чернігова.

"У нього дуже важкі ушкодження були з численними операціями. Ми йому виконували торакоскопії, пересаджували шкіру, закривали дефекти на нозі і закривали стому кишківника. Ну врешті-решт все закінчилось благополучно", — поділився завідувач торакального відділення Чернігівської обласної лікарні Олег Лузан.

Роман пережив 15 операцій, після чого у липні його доставили до рівненської лікарні. Нині чоловік перебуває вдома та продовжує обстежуватися у лікарів.

військовий
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів Романа, попри відсутність ноги, він допомагає дружині по дому, доглядає за донечкою:

"Був 45 кілограмів, зараз жінка трохи відгодувала — 67 кілограмів".

Дружина Тетяна розповіла, що сім'я зараз працює з психологом:

"Мені треба навчитися жити якось, інколи думати, що говорити, бо можна образити"

військовий
Фото: Суспільне Рівне

Роман поділився, що вже подав заявку на протезування:

"Дуже хочеться не звичного механічного оцього, а якогось біонічного, щоб був більш придатний для життя, бігати, плавати, за кермом приїхати або мотоциклі, я до поранення на мотоциклі не їздив".

У планах Романа, після протезування — стати військовим інструктором або ж психологом.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок