Об'єднання двох медичних закладів у Кропивницькому: хто ним керуватиме?

Об'єднання двох медичних закладів у Кропивницькому: хто ним керуватиме?

Об'єднання двох медичних закладів у Кропивницькому: хто ним керуватиме?
Колаж: Суспільне Кропивницький

На засіданні міськради Кропивницького депутати підтримали рішення приєднання міського пологового будинку до лікарні швидкої медичної допомоги. Навіщо потрібна реорганізація та хто з керівників двох закладів керуватиме новоствореним об'єднанням?

Нова модель надання медичної допомоги, яку впроваджують в Україні передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуть якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. При складних захворюваннях, до прикладу, інсульті, пацієнт потраплятиме у кластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

За словами начальниці управління охорони здоровʼя Оксана Макарук, лікарня швидкої допомоги не відповідає вимогам кластерного закладу. Перинатальний центр взагалі не увійшов до мережі через вузьку спеціалізацію та через це не може існувати як самостійний заклад. Він має бути приєднаний до багатопрофільної лікарні. За її словами, через невідповідність новим вимогам ці два заклади втрачають можливості фінансування з державного бюджету.

Рішення про об'єднання 28 вересня під час засідання сесії підтримали 24 з 28 зареєстрованих депутатів Кропивницької міськради.

Очолює новостворений заклад Людмила Романів – керівниця перинатального центру, бо у головного лікаря лікарні швидкої допомоги Руслана Іванова закінчився контракт.

Руслан Іванов: "Я заслужений лікар України. Але виходить, що я не потрібен медицині міста?"

На сесії міськради виступив Руслан Іванов. Він сказав, що під його керівництвом лікарня розвивалася, удосконалювала свої послуги, стало більше пацієнтів, нарікань на його роботу від керівництва міста та області не було. "Я Заслужений лікар України. Але виходить, що я не потрібен медицині міста?".

Керівник управління з питань запобігання і виявлення корупції Олександр Шишко відповів, що нині у лікарні швидкої меддопомоги проводять перевірки щодо діяльності лікарні за останні роки. За попередніми результатами ревізії є матеріали, які будуть передавати на розгляд правоохоронних органів.

За словами Олександра Шишка, виявили незаконне використання грошей у вигляді необґрунтованих надбавок до зарплат на 208 тисяч гривень, виділення необґрунтованих премій на 405 тисяч гривень, надбавки до зарплати заступникам директора лікарні на понад 1,3 мільйона гривень. Олександр Шишко наголосив, що це попередні результати.

Депутатка міськради Ольга Ковальова-Алокілі внесла депутатський запит, в якому пропонувала скасувати розпорядження заступника міського голови Олександра Мосіна про звільнення Руслана Іванова та призначення Людмили Романів та подовжити контракт із Русланом Івановим до закінчення дії воєнного стану. Запит підтримали тільки дев'ять депутатів.

Секретар міської ради Олег Колюка сказав, надасть протокольне доручення, аби юристи вивчили можливість проведення конкурсу на посаду керівника новоствореного закладу.

На початок