Було всього троє: як пройшла акція "Belarus Watch" у Рівному

Було всього троє: як пройшла акція "Belarus Watch" у Рівному

Було всього троє: як пройшла акція "Belarus Watch" у Рівному
Суспільне

У Рівному на міжнародну акцію солідарності "Belarus Watch" прийшло троє рівнян. Це самі її співорганізаторки. Вони пояснили відсутність інших учасників тим, що захід організовували дуже швидко, відтак і не встигли його афішувати. Був заклик у соцмережах прийти у білому та червоному одязі, що б символізувало єдність із білорусами у їхньому прагненні до чесних виборів.

Міжнародну акцію солідарності "Belarus Watch" 26 серпня проводять Україна, Італія, Словенія, Німеччина, Латвія, Польща, США, Бельгія, Франція. Анонсована вона була на 20:40.

Планувалось, що учасники, вбрані у червоний та білий, разом утворять історичний національний "живий" прапор Білорусі, в якій вже 17-й день тривають протести.

Площу біля Рівненського драмтеатру обрали спеціально: його більш як тиждень щовечора підсвічують біло-червоними вогнями у знак підтримки працівників театру імені Янки Купали в Мінську.

Політичні прапори чи символіка, як зазначила одна із організаторок акції Марія Цип'ящук, на цій акції була заборонена.

"Ми доволі пізно дізнались про цю акцію, її в Україні координує ГО "Євромайдан SOS". Доволі довго погоджували технічні нюанси, час проведення, потім треба було повідомити міськраду. Тому й не було часу для інформування, а відтак і небагато учасників", – каже Цип'ящук.

Дата проведення акції у світі символічна: 26 число символізує кількість років, протягом яких Олександр Лукашенко – президент Білорусі.

Що відомо

  • 26 серпня у Мінську силовики розігнали протест проти Олександра Лукашенка.
  • 26 серпня Український дім на Європейській площі у Києві підсвітили кольорами неофіційного прапора Білорусі.
  • У Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.
  • Верховний суд Білорусі відмовився порушити справу щодо результатів виборів за скаргами трьох екскандидатів в президенти країни.
  • Наразі офіційно підтверджені смерті трьох білоруських протестувальників. Лукашенко нагородив понад три сотні силовиків і привів війська на заході країни у повну бойову готовність.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі та пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.

Автори: Іван Марчук, Анастасія Бачук

На початок