У Бучі відновлюють 5-поверхівку, пошкоджену під час бойових дій минулого року

У Бучі відновлюють 5-поверхівку, пошкоджену під час бойових дій минулого року

Відбудова Бучі: Фонд ліквідації наслідків збройної агресії ремонтує житлову 5-поверхівку
Будинок по вул. Енергетиків, Буча, Київська область, вересень 2023 р. Фото: КОВА

У Бучі на Київщині за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відбудовують багатоквартирний будинок по вул. Енергетиків, який був пошкоджений під час наступу армії РФ на Київ минулого року.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація.

Унаслідок обстрілів російських військ у 5-поверхівці були вибиті вікна і балконні вітражі. Також був понівечений фасад.

Нині в житловому будинку відновлюють зовнішній вигляд. Крім фарбування фасаду, робітники утеплюватимуть стіни. Також замінять усі розбиті вікна і балконні блоки.

У Бучі відновлюють 5-поверхівку, пошкоджену під час бойових дій минулого року
Будинок по вул. Енергетиків, Буча, Київська область, вересень 2023 р. Фото: КОВА

У Київській ОВА додали, що за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії в Бучанському районі відремонтують 28 багатоповерхових будинків, 6 із них — у самій Бучі.

Загалом по області Фонд профінансує відбудову 97 об'єктів.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні минулого року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі реалізовується проєкт "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

У Бучі на вулиці Вокзальній планується звести 12 нових та відремонтувати ще 80 пошкоджених будівель, повністю замінити комунікації та дорожнє покриття

За рік Буча залучила на відбудову від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень.

У березні 2023 року мер Бучі поінформував, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.

У Бучі ремонтують житловий багатоквартирний будинок по вулиці Нове Шосе, в який минулого року влучив російський артснаряд. Відбудова стартувала зі зміцнення фундаменту і стін, щоб уникнути можливих подальших руйнувань, адже вибух пошкодив опорну частину будівлі.

У вересні 2023 року у Бучі розпочалося зведення двох секцій житлового будинку по вулиці Бориса Гмирі, 11/6. Будівля була частиною житлового комплексу "Нова Буча".

За рік Буча, що на Київщині, залучила від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на відбудову міста після російської окупації. Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук під час пресконференції.

На початок