Киянин самовільно пиляв дерева на Русанівській косі

Киянин самовільно пиляв дерева на Русанівській косі

На Русанівській набережній чоловік самовільно спиляв два зелених дерева
Спиляні дерева на Русанівській набережній, Київ, 27 вересня 2023 р. Фото: КП УЗН Дніпровського району/Facebook

У Дніпровському районі Києва затримали нелегального лісоруба. Чоловік пиляв дерева на Русанівській косі. Тепер киянин повинен сплатити штраф згідно протоколу про адміністративне порушення.

Про це інформує у Facebook Комунальне підприємство з Управління зелених насаджень Дніпровського району.

Факт незаконної вирубки здорових дерев зафіксували навпроти будинку № 10 по вул. Русанівська набережна. Киянин спиляв два стовбури — вільхи і ясеня.

На місце події викликали поліцію, працівників "Київзеленбуду" та екоінспецію столичного округу.

На порушника склали адмінпротокол і відкрили провадження стосовно факту знищення зелених насаджень. Слідство триває. Стаття 153 КУпАПЗнищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів передбачає накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 грн).

Комунальники зауважили, що близько місяця тому невідомі на цій же ділянці знищили 6 зелених дерев. Вони закликають місцевих жителів повідомляти в поліцію про випадки вирубування лісових насаджень.

Що відомо про турботу про зелені насадження в Києві

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на липень, майже 70 тисяч вже "оцифрували". Також в столиці вперше тестують "торби" для поливу дерев.

Також у Києві вікові дерева планують оголосити ботанічними пам'ятками природи місцевого значення.

Водночас у липні у Дніпровському районі столиці невідомі пошкодили більше 100 дерев уздовж проспекту Романа Шухевича. У стовбурах зробили отвори свердлом та залили невстановлену рідину.

"Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

На початок