Верещук розповіла про шляхи виїзду кримців з півострова та на яку допомогу від України їм розраховувати

Верещук розповіла про шляхи виїзду кримців з півострова та на яку допомогу від України їм розраховувати

Верещук розповіла про шляхи виїзду кримців з півострова та на яку допомогу від України їм розраховувати
УНІАН

Кримців закликали виїхати з окупованого Криму через треті країни та перечекати деокупацію півострова. В Україні вони можуть розраховувати на допомогу від держави та міжнародних організацій, як внутрішньо переміщені особи.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила віцепрем'єр-міністр — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в етері телеканалу “Рада”.

За її словами, після знищення Кримського мосту Росія планує "влаштувати епічне виття на болотах" про гуманність та міжнародне гуманітарне право, фактично взявши в заручники громадян України у Криму.

"Саме тому я звертаюсь і настійливо рекомендую виїхати з Криму. Виїхати через треті країни. У нас діє гуманітарний коридор Колотилівка-Покровка і люди користуються ним. Навіть якщо немає документів, навіть якщо немає паспорта – теж можна виїхати, Україна впускає своїх громадян. І скористатися такою можливостю зараз, щоб потім не було важко", – заявила Верещук.

Ті, хто наважиться виїхати з півострова через треті країни в Україну, зможуть отримувати допомогу, яку наразі отримують внутрішньо переміщені особи.

"Це є щомісячні виплати від держави, це і виплати від наших міжнародних партнерів, це і можливе проживання і харчування, проживання в місцях компактного поселення, а також, що часто запитують наші громадяни, це купівля квитків, до прикладу, до Києва чи до Харкова. В даному випадку до Києва з Сум щодня ходить безкоштовний евакопотяг", – пояснила міністерка.

Крім того, вона анонсувала презентацію концепції когнітивної деокупації Криму. На думку Верещук, коли жителі півострова слідкують за російськими обстрілами українських міст, бачать терор, який чинить Росія до українців, тоді й може наступити когнітивна деокупація у них.

"Мені здається, що Росія 24 лютого 2022 року зробило все для того, аби кожен на земній кулі, як то кажуть, зрозумів хто та що вона є для нас – для українців – та для цілого світу. Це держава-терорист номер один у світі і саме так треба її сприймати. І, власне, когнітивна деокупація звичайно потрібна. Напевно, треба застосовувати методи та інструменти, які випробовані у інших збройних конфліктах. Але, можливо, я суб'єктивна, все-таки ми в контексті щоденному, так само як і всі переживаємо ці нескінченні тривоги, тому мені здається, що для Криму і для кримчан, в даному випадку, все очевидно – Росія ворог і вона буде вигнана з території Криму", – наголосила міністерка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок