Останні модифікації дронів Shahed можуть свідчити про спроби РФ налагодити їх масове виробництво — Рудик

Останні модифікації дронів Shahed можуть свідчити про спроби РФ налагодити їх масове виробництво — Рудик

Андрій Рудик
. Представник Центру досліджень трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ Андрій Рудик. Фото: Медіацентр

Конструктивні модифікації баражуючого боєприпасу Shahed 136/Герань-2, які фіксуються в уламках дронів з літа цього року можуть свідчити про те, що Росія намагається налагодити їх масове виробництво.

Про це на брифінгу повідомив представник Центру досліджень трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу ЗСУ капітан Андрій Рудик.

"Ми не виключаємо факт того, що РФ, шукаючи прості технічні рішення, здешевлюючи матеріали та налагоджуючи постачання компонентів-замінників, намагається налагодити виробництво даного баражуючого боєприпасу та зробити його масовим", — сказав Рудик.

За його словами, серед змін у конструкції ударного дрона аналітики Центру фіксують: 

  • принципово відмінну бойову частину, яка тепер має начиння елементами ураження у вигляді вольфрамових кульок;
  • заміну країни виробника силової установки (двигун MicroPilot UAV Flight Control Systems MD550 замість Mado MD550);
  • модифікацію корпусу (на заміну цільно литому застосовується композитний фюзеляж з наповнювачем по типу монтажної піни);
  • використання нового сервоприводу KST X30-12-165;
  • використання блоку "Комета" російського виробництва у системі навігації.

Водночас Андрій Рудик зауважив, що новий Shahed 136/Герань-2 принципово не відрізняється від більш ранніх зразків, а виявленні відмінності мають косметичний характер і обумовлені прагненням здешевлення виробництва. Офіцер також додав, що спроби такого "імпортозаміщення" свідчать про дієвість міжнародних санкцій.

Що відомо про виробництво Росією "шахедів"

Представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький заявляв, що Росія почала працювати над тим, аби налагодити виробництво безпілотних літальних апаратів на своїй території.

"Противник запланував у другому півріччі виготовити 1300 одиниць так званих "Герань-2", тобто "шахедів". Росіяни можуть застосовувати комплектуючі як іноземного, так і власного виробництва. Разом з тим, вони не здатні виготовляти таку кількість", — сказав Скібіцький.

10 червня офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує з Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може бути повністю запущений у 2024 році.

На початок