ОТГ на Харківщині перевірять на доступність культури для пенсіонерів

ОТГ на Харківщині перевірять на доступність культури для пенсіонерів

ОТГ на Харківщині перевірять на доступність культури для пенсіонерів Суспільне Харків

П'ять об'єднаних територіальних громад Харківської області планують оцінити в рамках проєкту "Культура проти ейджизму". Його ініціатори досліджують кількісні та якісні показники надання культурних послуг в ОТГ.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розповів Антон Меляков, керівник проєкту, що проводиться за підтримки "Українського культурного фонду". Він представляє громадську організацію "Інститут соціальної політики регіону".

"Як пілотну громаду ми обрали Петрівську селищну раду (Балаклійський район). Ми вже були в Золочеві й збираємося відвідати Петропавлівську ОТГ (Куп'янський район). І є у планах одна з найцікавіших, найпотужніших громад — Мереф'янська. І якщо нам пощастить, вистачить грошей і ресурсу, ми будемо проситися в Малинівську ОТГ", — сказав Меляков.

Він називає ідею проєкту простою і складною водночас.

"Вона полягає у діагностиці реального стану культурної сфери в умовах адміністративно-територіальної реформи. Ми знаємо, що ця реформа пов'язана із передачею на місця не тільки певних повноважень, але й ресурсів і, що головне, зобов'язань... Подивитися на ці можливості, проаналізувати їх реальний стан — одне з головних завдань проєкту", — сказав керівник проєкту.

Перший етап проєкту — анкетування. В ньому можуть взяти участь не тільки пенсіонери, а й усі жителі ОТГ.

"Анкета розлога, понад 20 запитань. Там є запитання, які стосуються кількісних параметрів, якості послуг, але анкета є анкета. Тим паче, що з урахуванням COVID ми проводимо її в інтернет-форматі", — пояснив Меляков.

"Другий крок — це спілкування з людьми, які приймають рішення в громадах. Це керівництво громад, культурної сфери. Запрошуємо на фокус-групи й представників освіти, і представників соціальної сфери. Третій етап: це фокус-групи, безпосередньо з пенсіонерами в цих громадах", — зазначив керівник проєкту.

За словами Мелякова, ініціатори проєкту зважатимуть не тільки на кількісні показники, а й на фактичне отримання послуг. Він наводить приклад, коли в одному з районів існує два десятки клубів, однак взимку 80% закладів не працюють, оскільки не мають ресурсів для обігріву приміщень.

"Наскільки воно є насправді, чи доступне воно (за фізичними, економічними критеріями), наскільки пенсіонер може дістатися, наскільки може заплатити за квиток", — перераховує завдання проєкту керівник.

В селі Петропавлівка, куди зокрема планує прибути команда проєкту, проживають 615 пенсіонерів, розповіла голова місцевої ветеранської організації Раїса Шрамко. Активних пенсіонерів, за її оцінками, 25%.

"Наша громада дбає, щоб літнім людям було весело. У нас 615 пенсіонерів. Активні беруть участь у святкових заходах. Організували вокальну групу, яка називається "Журавушка" на честь першої пісні, яку ми виконали на районному музичному конкурсі", — розповіла Шрамко.

Авторка: Оксана Білецька

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди