Вулиці на честь загиблих захисників: на сесії Черкаської міськради виникла суперечка

Вулиці на честь загиблих захисників: на сесії Черкаської міськради виникла суперечка

Вулиці на честь загиблих захисників: на сесії Черкаської міськради виникла суперечка
Суспільне: Черкаси

Під час сесії Черкаської міської ради 28 вересня виникла суперечка між військовими та представником топонімічної комісії. Йдеться про звернення від депутата Руслана Батира.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова з місця події.

У своєму виступі депутат Руслан Батир розповів, що у червні 2023 року на сайті міськради зареєстрували петицію щодо перейменування вулиці Сурікова в Черкасах на вулицю лейтенанта Мукана. Її підтримала громада та депутати. Однак топонімічна комісія висловила інакшу думку. Рішення топонімічної комісії депутата не влаштувало:

"На засіданні топонімічної комісії ухвалили рішення, яке, на моє переконання, показує відношення членів топонімічної комісії до увіковічення пам'яті наших земляків, загиблих військовослужбовців ЗСУ. Цитую рішення "Топонімічна комісія не вважає доцільним і можливим вшанування полеглих захисників України тільки в назвах вулиць і провулків". Далі цитувати більше нічого не буду. Я вважаю це рішення топонімічної комісії ганебним та таким, що нівелює подвиг героїв, які віддали життя за Україну. Я переконаний, що вулиці Черкас мають бути названі іменами сміливців, які зі зброєю в руках захищали Батьківщину. Тому звертаюся з проханням до колег-депутатів підтримати мене в тому, щоб примусити членів топонімічної комісії переглянути прийняте ними рішення та підтримати ініціативу жителів міста та перейменувати вулицю Сурікова на вулицю лейтенанта Мукана. Також прошу міського голову призначити службове розслідування щодо того, чому топонімічна комісія призупинила дію рішення міської ради".

Вулиці на честь загиблих захисників: на сесії Черкаської міськради виникла суперечка
Фото з фейсбуку Володимира Мукана

Секретар топонімічної комісії Олексій Дубовий розповів: захисників України наразі увічнили у назвах 33 вулиць міста. Із них 28 назв — персональні.

"Топонімічна комісія не вважає доцільним і можливим ушанування полеглих захисників лише у назвах вулиць і провулків, бо доведеться перейменовувати всі ті топоніми, які з'явилися на мапі Черкас зовсім недавно. До нас надійшло вже понад сотню звернень про перейменування на честь загиблих воїнів. Комісія пропонує приймати узагальнені назви, як це вже було зроблено цим складом депутатського корпусу. Зокрема, у нас з'явилися вулиця та сквер Захисників України, вулиця Волонтерська, вулиця Героїв поліції тощо. Також є нові сквери та пам'ятні знаки. Понад 30 меморіальних дощок встановили на будівлях шкіл, а також підприємств та установ, де працювали ці люди. Одна з останніх ініціатив — встановлення на території шкіл уніфікованих меморіальних комплексів. Прошу з розумінням поставитися до цього питання ", — зазначив він.

Член топонімічної комісії, депутат Володимир Друмашко підтримав думку про те, що рішення в таких випадках мають бути системними:

"Ми вже обговорювали це питання. Мають бути системні рішення щодо назви. Скільки в нас загиблих і скільки взагалі вулиць. Саме тому ми припинили цю практику. Не чиніть тиск на топонімічну комісію".

Вулиці на честь загиблих захисників: на сесії Черкаської міськради виникла суперечка
Суспільне Черкаси

Наразі на часі — впорядкувати питання про перейменування, вважає депутат, член топонімічної комісії Василь Мойсієнко:

"Я вважаю, що має бути встановлений розумний баланс між питаннями декомунізації, дерусифікації, дерадянізації і особливо — питання щодо увіковічення пам'яті загиблих військових. Дійсно, починаючи з 2014 рок, депутати міськради і члени топонімічної комісії до певної міри не дуже обґрунтовано використовували практику перейменування вулиць. І зараз виникла суперечка, коли мова йде про дійсно достойну людину, науковця, журналіста, який загинув під час бойових дій. Він мав науковий доробок, захистив дисертацію. Не так багато професорів і доцентів наразі воюють. Я вважаю, що тут рішення міськради, яка підтримала це рішення і яка є представницьким органом, має бути визначальним. Я звернувся до колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка і особисто до ректора. Заклад готовий найближчим часом надіслати звернення до міськради щодо підтримки цієї ініціативи".

Що відомо про Володимира Мукана

  • 4 травня 2023 року в Черкасах попрощалися з Володимиром Муканом, який загинув у Бахмуті.
  • 35-річний Володимир Мукан добровольцем пішов захищати Україну від російської агресії з перших днів повномасштабного вторгнення. Пройшов Харківщину, Луганщину, Донеччину – Попасну, Слов’янськ, Бахмут та інші "гарячі" напрямки.
  • Був молодшим лейтенантом, заступником командира стрілецької роти з морально-психологічного забезпечення. Загинув 29 квітня.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок