У Кропивницькому формують групи для дистанційного навчання дітей, які виїхали за кордон

У Кропивницькому формують групи для дистанційного навчання дітей, які виїхали за кордон

У Кропивницькому формують групи для дистанційного навчання дітей, які виїхали за кордон
Вчителька української мови кропивницького ліцею "Максимум" Тетяна Міняйло на онлайн-уроці. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому формують групи для дистанційного навчання дітей, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Для Кіровоградської області міністерство освіти визначило єдину таку школу – кропивницький ліцей "Максимум".

За даними начальниці міського управління освіти Лариси Костенко, нині за кордоном перебувають 43 учнів з Кропивницького. Не всі з них відвідують онлайн-уроки в ліцеї, заявки на дистанційне навчання продовжують приймати. Десятеро дітей, які хочуть навчатись дистанційно, перебувають в Україні.

Заяви на дистанційне навчання своїх дітей батьки можуть присилати на електронну пошту ліцею, сказала Лариса Костенко.

"На кожен клас відведена певна кількість годин. Ми додаємо 3,5 ставки на ліцей – для того, щоб тарифікувати потім вчителів".

Заступниця директора ліцею "Максимум" Людмила Бойко розповіла, що нині онлайн навчаються 32 школярів. Для повноцінного функціонування класу, з її слів, у ньому має бути 15 учнів. Заняття розпочинаються о 17:00 за київським часом. Учні перших-дев’ятих класів мають чотири уроки на тиждень, десятих та одинадцятих – шість.

"Є діти, які навчаються в Італії, Іспанії, Франції, Бельгії, Польщі, Німеччині. У них навчання теж відбувається у різні зміни. Діти вивчають українську мову і літературу, історію України. У базовій школі вони вивчають ще географію і правознавство, предмети "Громадянська освіта" й "Захист України" з’являються в 10-11 класах".

Вчителька української мови Тетяна Міняйло розповіла, що шестикласники мають з її предмета два заняття на тиждень. У школярів, які навчаються в Україні, їх удвічі більше. Навчання спрямоване на те, щоб діти не забували мову за кордоном.

"Все залежить від того, якою мовою спілкуються в родині. Якщо в родині спілкуються українською мовою, це одразу відчувається — дитина вільно володіє мовою, вона вміє відстоювати власну думку, аргументувати".

Кропивничанка Лариса Пухальська – бабуся учениці, яка нині перебуває за кордоном. З її слів, до повномасштабного вторгнення онука вчилась в іншій школі. Тепер буде відвідувати онлайн-уроки в ліцеї.

"Вони були вимушені виїхати. Ми працювали дистанційно й нині продовжуємо, не хочемо втрачати зв’язок з Україною, повертатися ми плануємо обов’язково й навчатися хочемо саме в українській школі. Мої онуки та діти спілкуються там українською мовою".

На початок